Genel Konular > Digital Sistemler İle İlgili Konular

Roco 51292 Dijital Başlangıç Seti

<< < (2/3) > >>

scivici:
Merhaba

Aslında gönderdiğim fotoğrafta, kopuk olan devre elemanı gözüküyor ama sanırım biraz daha detaylı bilgi vermem gerekirdi. Yeni bir fotoğraf ekledim. 2 numaralı mavi daire içinde olan devre elemanı kopuk olan. Normal onun 3 numaralı mavi daire içinde 1 numaralı siyah daire içindeki gibi olması gerekmekte. Ben ters çevirip devre üzerine koydum belki anlaşılır diye.]

uzay:
yakınızdaki bir elektronikçide sıcak hava lehimi le yerine lehimletirseniz bu sorun çözülür.

scivici:
İzmir'de önerebileceğiniz iyi bir elektronikçi var mı acaba?

Arda Tırmaş:
Hoş geldiniz, dijital setiniz çok güzel, lokomotif 6 akslı çok iyi bir model, yük vagonlarına da ilaveler yapabilirsiniz,  güle güle kullanın

Çıkan parça yerine takılınca çalışır umarım, belki de lehim yapmadan da çıkan parçayı yerine tutturursanız çalışabilir,

Bir de şöyle bir ihtimal var, çalıştırma denemesi yaparken kablo bağlantısının yapıldığı raya koymak iyi olur çünkü ray bağlantısı iyi yapılmadıysa lokomotif enerji alamaz, deneme yaparken buna dikkat etmeniz iyi olur

scivici:
Hepinize ilginiz için teşekkürler. Kopan parça malesef lehimlenmeden çalışmayacak gibi gözüküyor. Lokomotifi İstanbul'da bir firmaya tamir için gönderdim. Elektronik parçayı yerine lehimleyecekler veya aynı parça ile değiştirecekler. Umarım başarılı olur :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git