Gönderen Konu: Yurt dışı alış veriş  (Okunma sayısı 10055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Yurt dışı alış veriş
« : Haziran 17, 2009, 19:44:34 »
Evet arkadaşlar bugün pasaportum elime geçti ve Almanya için vize vermişler. yaz tatilinde almanya'ya gidiyorum. bunun için sizlerin yardımlarına ihtiyacım var. almanya'da özellikle köln'de adres istiyorum alış veriş için. ve set ya da lokomotif (AC ya da DC) tavsiyeleri tabi ki. marka ve model olarak belirtirseniz sevinirim. sonuçta bu benim ilk yurt dışı gezim haliyle model tren konusunda da ilk alış verişim olacak. sizlerin deneyip kalitesine onay verdiği ürünleri alayım.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Yurt dışı alış veriş
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2009, 22:51:20 »
arkadaşlar içinizde hiç yurt dışına çıkan yok mu?

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #2 : Haziran 19, 2009, 14:28:44 »
Atilla Bey, eminim kafanızdakileri ve kurgunuzla ilgili bilgiler verirseniz. size yardımcı olurlar. Hatta gittiğiniz yerde gördüklerinizle ilgili bilgi verebilirseniz belki sipariş bile verebiliriz...
İyi alışverişler ve yolculuklar

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Ynt: Yurt Dışı Alış Veriş
« Yanıtla #3 : Haziran 19, 2009, 20:36:26 »
atilla bey,
bütceniz ne, ne tarz bisiler istiyonuz? buharli elektro, kibri, herpa, roco fleischmann,...tavsiyeler sonsuz olur ancak ne istediginizi belirtirseniz, birkac forumda arastirip size kölnde cazip maketci dükkanlari bulabilirim...tam isteklerinizi yazin (gerekirse özelden), ona göre yardimci olmaya calisirim..yolculugunuz ne zaman kismetse?
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Haziran 19, 2009, 20:47:22 »
arkadaşlar kafamda şöyle bir plan var. öncelikle lokomotif ve vagon almak. bunları yurt dışı gezimde, 31 Temmuz - 31 Ağustos 2009 tarihleri arasında, almayı düşünüyorum. daha sonra hazır bir kurgu alıp (Noch marka olabilir), buna uygun ray planlarını döşemeyi düşünüyorum. üçüncü aşama ise kurguya ait binaları ve aksesuarları tamamlamak. kurgu hazır olacağı için AC veya DC olmasının öneminin olmadığını düşünüyorum. fakat lokomotiflerimi dijital seçmeyi düşünüyorum. mesela almayı düşündüğüm ilk set ICE 3 olacak büyük ihtimalle. 5. dönem lokomotif ve vagonları daha çok hoşuma gidiyor. buharlı da almayı düşünüyorum tabi ses efektleri açısından.

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 19, 2009, 21:40:54 »
benim su anda aklimda olan ICE3 baslangic seti bir tek Trix te var, ki oda N ölcek. ICE 2 roco nun büyük baslangic setinde (yaninda dizel loko, vagonlar, raylar, multimaus,..), Märklindede (Central Station ile yanilmiyorsam) ve Fleischmann dada (oda analog ama 8 parca!)var.  AC/DC fark etmez diyorsunuz ama bence ilk önce kararinizi verirseniz iyi olur. Bunun yaninda degisik Markalarin baslangic setlerine bakarsanizda iyi olur. Sonucta önce kararinizi vermis olursunuz, gidip orda (dükkanda olmasa bile ve illede istiyorsaniz bile) internetten ordaki adresinize siparis yaparsiniz. tahminen 1 hafta sürmeden elinize istediginiz modelgecer. Cogu büyük saticilar zaten yaz sezonu maketciler icin (alim konusunda) ölü oldugu icin kargo fiyatlarini bile istemiyorlar. biraz arastirmanin cok faydasi olacagini göreceksiniz ;)

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Haziran 19, 2009, 22:29:13 »
ıce 3 piko da da var. AC DC olayında fiyatlar ön plana çıkacak. hangisi ucuzsa onu tercih etmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #7 : Haziran 20, 2009, 00:32:33 »
bu tercihi uzun vadeli dusunun lutfen.. Ekonomi ile hobi birarada yurumuyor.
Orada nekadar kalacaksiniz?

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Haziran 20, 2009, 09:39:24 »
evet her şeyin başı ekonomi. zaten bu plan uzun vadeli bir plan. dediğim gibi ilk hedef loko ve vagon almak. hazır diorama, ray planları ve diorama aksesuarları sonra. belki de bu saydıklarımı türkiye'den temin ederim ilerde. orada 20-25 gün kalmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #9 : Haziran 20, 2009, 12:52:35 »
Atilla Bey merhaba

Neden hazır tabla tecih ettiğinizi anlayamadım nakliye+maliyet  problem olmazmı
Burada marka eleştirmek gibi olmasın ama İstanbul da bir kırtasiyecide hazır Noch gördüm  ama pek içime sinmedi

Mesela Noch un hazır tünelleri pek okadar hoş değil bence keza hazır kurguda Noch bu tünnelleri kullanıyor

SYGLR
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2009, 12:56:31 Gönderen: İhsan »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Haziran 20, 2009, 15:35:10 »
Atilla bey ,benim bildiğim Köln de 2 dükkan var ,bir tanesi biraz sapa yerde ,sadece tren satıyor ve biraz da pahalı, ama diğeri hem çok büyük 4 katlı ,hem de yaya alışveriş caddesi üzerinde.
Sorarak bulabilirsiniz.
Burada fiyatlar makul,zaten bu büyük dükkanlar yazın müşteri sıkıntısı çektikleri için bazı mallara sonderpreis ( yaz fiyatı ) uygular ve % 25 ila % 70 arası indirim yaparlar.( 4 yıl önce bir bavul dolusu tren almıştım öylesine ucuzdu yani şimdiyi bilemem )
İyi yolculuklar.........
AC akım trenlerin bir tek mahzurlu yanı var , eğer çok özel kolleksiyon parçaları değilse ve bir gün satmak isterseniz 2. el fiyatları DC trenlere göre çok fazla zarar ettirir.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #11 : Haziran 20, 2009, 23:57:49 »
Kemal bey ne yazık ki sözünü ettiğiniz mağaza kapanmış....

Atilla bey ben Nisan ayında yaklaşık 20 gün kadar Köln'de bulundum ve ne yazık ki burada tatmin edici bir mağaza bulamadım sadece Luxemburger str'de marklin lokomotif (sadece lokomotif) ve son derece sınırlı sayıda Kibri ürünü satan bir yer bulabildim. Bana son 20 yıldır Köln'de yaşayan bir taksi sürücüsü arkadaş da yardım etti üstelik. Özetle Köln'den umudunuzu kesin derim. Ancaaaak, Düselldorf'a giderseniz iş biraz farklı, zira burada meşhur Töff töff hoby sahop var ve hatta benim gittiğim dönemde bir de Türk bayan çalışıyordu, ben Almanca bilmediğim için oldukça faydalı da oldu diyebilirim. Öte yandan Düselldorf'dan trenle yaklaşık 20 dakika mesafede internetten tanıdığımız meşhur Kramm var, ancak Herr Kramm'ın kendisi de bizzat bana Töff töff'e uğramamı salık verdi... Bilginize... İyi yolculuklar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Haziran 21, 2009, 12:14:38 »
Köln de Lokstation Köln de var...fiyatlari internetten alabilirsiniz...
selamlar
tarik b 

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Haziran 22, 2009, 23:13:57 »
Atilla Bey merhaba

Neden hazır tabla tecih ettiğinizi anlayamadım nakliye+maliyet  problem olmazmı
Burada marka eleştirmek gibi olmasın ama İstanbul da bir kırtasiyecide hazır Noch gördüm  ama pek içime sinmedi

Mesela Noch un hazır tünelleri pek okadar hoş değil bence keza hazır kurguda Noch bu tünnelleri kullanıyor

SYGLR

ihsan bey hazır kurguyu zaten ordan almayı düşünmüyorum. noch markayı yakından görmediğim için tavsiyenize uyacağım.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Haziran 22, 2009, 23:17:40 »
Kemal bey ne yazık ki sözünü ettiğiniz mağaza kapanmış....
Öte yandan Düselldorf'dan trenle yaklaşık 20 dakika mesafede internetten tanıdığımız meşhur Kramm var, ancak Herr Kramm'ın kendisi de bizzat bana Töff töff'e uğramamı salık verdi... Bilginize... İyi yolculuklar... İlyas Şıklar

ilyas bey önerinizi dikkate alacağım. teşekkür ederim.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Haziran 22, 2009, 23:19:48 »
Köln de Lokstation Köln de var...fiyatlari internetten alabilirsiniz...
selamlar
tarik b 

tarık bey burası sadece internet üzerinden mi satış yapıyor acaba?

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Haziran 23, 2009, 09:49:57 »
hayir benim bildigim dükkanlarida var ama su an sitesi kapali :(
acildigi zaman haber veririm ;)
selamlar
tarik b
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2009, 17:55:21 Gönderen: Tarık »

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Haziran 23, 2009, 21:59:09 »
tarık bey ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Temmuz 15, 2009, 17:06:29 »
Arkadaşlar bu konuyla ilgili bir sorum daha olacak. Yurt dışından aldıklarımızı Türkiye'ye sokarken bir sorun çıkar mı? Ben iki tane belki de üç tane tren seti almayı düşünüyorum. Bunula ilgili adet ya da harcama tutarı olarak bir sınır var mı? Mesela bana en fazla iki tane tren seti sokabilirsin ya da alış veriş tutarı 100 euro dan fazla gibi sebeplerle sorun çıkarırlar mı?