Gönderen Konu: Çamlık Müze Gezisi ve kısa bir video...  (Okunma sayısı 9294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Çamlık Müze Gezisi ve kısa bir video...
« : Mayıs 14, 2007, 15:51:58 »
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi 12 Mayıs Cumartesi günü Teoman Bey'in samimi ve özverili katkıları ile Çamlık Müze'sine kulüp olarak bir ziyaret yaptık.

Çok zevkli bir gün oldu. Çabaları için Teoman Bey'e tekrar teşekkür ediyorum.

Kulüp olarak Teoman Bey'e ufak ama manevi değeri olan ve masasında bulundurabileceği bir hediye vermek istedik.

Kendisinin hediyemizi aldıktan sonraki kısa ama hepimizi duygulandıran sözlerini aşağıda eklediğim videoda görebilir, duyabilirsiniz. 

Ziyaretimiz sırasında birçok arkadaşımız ayrı ayrı fotoğraflar çekti. Daha sonra benim bilgisayarıma yüklediğimiz bu resimlerin tamamını, istediklerinizi seçebilmeniz için ayrı ve özel bir sayfa olarak yayınlayacağım.

Gerek Teoman Beyin yayınladıkları gerekse benim yayınlayacağım resimler tahmin ediyorum katılmayanları daha sonra yapabileceğimiz başka aktivitelere katılma konusunda daha çok heveslendirecektir.

Gezide sadece trenlere bakıp resim çekmekle kalmadık.

Ben şahsen küçükken sadece uzaktan gördüğüm lokomotiflerin içine girip neyin nasıl çalıştığını öğrenmekten çok zevk aldım.

O zamanın teknolojisi ile bu dev makinaları nasıl yaptıklarına hepimiz hayret ettik.

Bu arada Cem'e sorduğum dünya kadar teknik soruya da cevap verip aydınlattığı için teşekkür ederim.

Ayrıca öğle yemeğindeki çöp şişler harikaydı. Ben masanın rekorunu kırarak 34 çöp yemişim:)

Lokomotiflere bakıp, resimlerini çekmenin dışında bir de kulüp toplantısı yaptık ve hem forum hem de kulüple ilgili önerileri görüştük, tartıştık. Kısa bir süre içinde, yarışmalar, kulüp üyeliği, v.b konularda ilgili yeni konular, yaklaşımları forumda görebileceksiniz.

Çok önemli ve tüm üyelerimizin oybirliği ile alınan kararlardan biri ise "diğer hangi markaları kullanıyor olurlarsa olsunlar, her forum üyesinin bir adet Hornby veya Liliput lokomotifine sahip olması zorunluluğu" konusundaki karardı. Ancak bu karar zorunlu olarak uyulması gereken bir karar olsa da lokomotif seçiminde üyelerimiz özgür olacaklar. Bu öneriyi sunan Abdurrahman Usta'ya ve hiç fire vermeden kabul eden arkadaşlara teşekkür ederim. Bu kararlarında müzeye bir sonraki ziyaretimizde "tenderlar üzerinde dansöz oynatma" vaadimin etkili olmadığından eminim.

Kısacası güzel bir gezi oldu, katılan ve yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim.

Selamlar,

Harun

« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2007, 15:54:07 Gönderen: Harun Yamanlar »

uluozgur

• Ziyaretçi
Ynt: Çamlık Müze Gezisi ve kısa bir video...
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2007, 15:39:25 »
Çok önemli ve tüm üyelerimizin oybirliği ile alınan kararlardan biri ise "diğer hangi markaları kullanıyor olurlarsa olsunlar, her forum üyesinin bir adet Hornby veya Liliput lokomotifine sahip olması zorunluluğu" konusundaki karardı. Ancak bu karar zorunlu olarak uyulması gereken bir karar olsa da lokomotif seçiminde üyelerimiz özgür olacaklar. Bu öneriyi sunan Abdurrahman Usta'ya ve hiç fire vermeden kabul eden arkadaşlara teşekkür ederim. Bu kararlarında müzeye bir sonraki ziyaretimizde "tenderlar üzerinde dansöz oynatma" vaadimin etkili olmadığından eminim.

Harun Abi,

Ben mümkünse Hornby'nin Flying Dutchman modelinin 3 Raylı sisteme uygun Marklin MFX uyumlu ESU Loksound dekoderli tipinden acilen bir tane sipariş etmek istiyordum. 3 raya çevrim işini Proses yapacak değil mi?  ;D

Hürmetler...

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: Çamlık Müze Gezisi ve kısa bir video...
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2007, 16:22:09 »

Harun Abi,

Ben mümkünse Hornby'nin Flying Dutchman modelinin 3 Raylı sisteme uygun Marklin MFX uyumlu ESU Loksound dekoderli tipinden acilen bir tane sipariş etmek istiyordum. 3 raya çevrim işini Proses yapacak değil mi?  ;D

Hürmetler...

Yazıda belirtildiği gibi Hornby veya Liliput. İkisinden birini seçebilirsiniz. Hatta Electrotren de olabilir onun her modelinin AC si var