Gönderen Konu: Yeni Demiryolu hakkında  (Okunma sayısı 4054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Yeni Demiryolu hakkında
« : Haziran 02, 2008, 09:34:11 »
Arkadaşlar.Çanakkale'ye giderken Tekirdağ İlinin bitim yerinde bir üst geçit yapılıyor.Tabelası dikkatimi çekti."Muratlı-Tekirdağ arası demiryolu yapımı üst geçiti" diyor.Daha sonra Malkara ilçesinde birine sorduğumda demiryolu yapımının olduğunu söyledi.Tabii çok sevindim.Doğruysa aşağı yukarı son zamanlarda yapılan en uzun demiryolu sayılır.Ancak detayları bilemiyorum.Birgün gidip özel incelemeyi düşünüyorum.Bu konu hakkında bilgisi olanlar bizleri bilgilendirirse sevinirim.Selam ve saygılar.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Yeni Demiryolu hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2008, 12:34:29 »
Merhaba

Naci abi bu hat ile ilgili detayları DLH nın sayfasında bulabilirsin.28 km. uzunluğunda bir şube hattı olarak yapılıyor.(Sirkeci-Kapıkule hattına bağlı bir tali hat yani).Amacı ne diye sorarsan.....  Bildiğin üzere MARMARAY projesi çerçevesinde inşaası için Halkalı-Gebze arası bir müddet trafiğe kapatılacak ve İst a tren girmeyecek.Dolayısıyla yurt dışından gelen vagonların anadolu yakasına geçişleri ve geri dönüşleri,yine trakya yakasındaki lokoların anadolu yakasına geçişleri ve geri dönüşleri sorun olacak.Muratlı-Tekirdağ hattı tamamlanınca tren feribotları artık Sirkeci-H.paşa arası değil Tekirdağ-Derince arası çalışacak.Söylenildiğine göre Tekirdağdan kalkacak tren feribotları sadece Derinceye değil Bandırmayada sefer yapacak ve ege bölgesinden yurt dışına giden vagonlar hem mesafe hem zamandan büyük tasarruf sağlayacak.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Selamlar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Ynt: Yeni Demiryolu hakkında
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2008, 12:55:10 »
naci bey bu konu başlığı altında bende bir şeyler söyliyim.hazır konu açılmışken bir yerde okumuştum yeni bir demir yoluda bakü_ tiflis kars ray sistemi ihalesi yapılmış.ekim ayının başında türkiyenin kesintisiz ipek yolunun sağlanması açısından önamli bir proje imiş.ayrıca sivas;ankara;kayseri;bursa_ osmaneli ankara izmir arasında hızlı tren seferleri yapılacağınıda okumuştum. kararıda çıkmış.selamlar