Gönderen Konu: Buharli - Lima Express 0690 - Eskitme  (Okunma sayısı 6733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
Buharli - Lima Express 0690 - Eskitme
« : Şubat 28, 2011, 23:15:06 »
YAZI HALINDE

Kemal abinin uzerinde deneylerini yap sonrada paslandirirsin diye verdigi, benim en cok severek yapmis oldugum uygulama. Pasli lokolotif. Aslinda uzerinde surasi yenilenecek burasi bilmem kac cm diye yazmak istedim ama bu kismi isterse Kemal abiye birakiyorum.

Modelimiez Lima Express 0690 in modifiye edilmis hali. Normali 3 ama bunda 4 yeker var.

Valejo nun Akrilik Model air serisinde bulunan standart rust boyasindan pistoleye aldigim boya ile modelin her yeri ayni tonda olmamasi kaydiyla tum bolgeye puskurttum. Bazi kisimalrda siyah kaldi bazilarinda ise tam aps rengi oldu. Bu sadece uzerine gelecek pigmentten sorna renk tonu farki olmasi amaciyla yapmis oldugum uygulama.

Pigment serpistirilir ve islem paslar.

Once tek ton. Light rust ile kimi boguma fazla kimine az sekilde yedirilerek uygulanir. Fotografta oldugu gibi bircok ton bulunmaktadir.

Sonraki ton Old Rust. Kisim kisim kalin yuvarlak firca ile yedirilir. Trenin oz kismininda kucuk bir bolumune uyguladim.

En son tonda Standart Rust. Bu tonuda iki tonu hem kaynastirmak hemde yine ton farkliligi yaratmak icin uyguladim.

« Son Düzenleme: Şubat 28, 2011, 23:27:04 Gönderen: Volkan Ayhan »