Gönderen Konu: 51231 numaralı set  (Okunma sayısı 6469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: 51231 numaralı set
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2009, 16:34:20 »
Atilla bey,

Sanırım bir arkadaşımda gördüğüm aynı Roco vinç vagonudur diye belirterek şunu söyleyebilirim.

Kabinin bu resimlerde görünmeyen sol tarafında iki tane kol olacaktır, biri vincin kolunu, diğeri çengelin ipini çekmeye/gevşetmeye yarıyor. Bunlarla manuel olarak bir fonksiyonu var diye düşünüyorum, emin değilim.

http://www.tee-usa.com/store/product1724.html

http://www.reynaulds.com/products/Roco/46331.aspx

Çevrimdışı vefanuri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: A.B.D.
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2009, 07:23:01 »
Atilla bey,
ben bu setten almistim,  sanirim iki yil oluyor. Okan beyin dedigi gibi, kabinin yaninda iki tane kucuk kol var, bu kollari cevirerek vincin kolunu ve ucuna cengel asili ipini  asagi yukari indirip kaldirirabiliyorsunuz..ayrica saga sola dogru serbest bir sekilde donebiliyor vinc kolu ve kabini, bu yonlerden oldukca gerrcekci... bunlari otomatik yapsa daha guzel olurdu tabi...
ben bu seti multimaus kontrolu ve raylari icin almistim, fiyati uygun gelmisti, vagonlar ve lokosu da bonus olmustu... baska sorunuz olursa onlara da yanit verebilirim...
selamlar,

-vefa

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2009, 10:58:04 »
Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bana da dediğiniz gibi fiyatı uygun geldi. Multimaus için alınabilir. Diğerleri de bonusu olur.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: 51231 Numaralı Set
« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2009, 14:53:14 »
Atilla Bey, bende Bachman’ın Silver Series üretiminden olan Crane Car ve Floodlight Car seti var. Aşağıda crane car’a ilişkin birkaç foto koydum. Bir adet anahtar var, bu anahtarı gerekli yuvalara takarak vinci yukarı aşağı veya çekmek istediğiniz nesneyi aşağı yukarı hareket ettirebiliyorsunuz. Ancak bunları manual olarak yapabiliyorsunuz. Amerika’da iken Heljan’ın uzaktan kumanda ile çalışan bir crane car üretimini görmüştüm. Bildiğim kadarı ile marklin’in de uzaktan kumanda ile çalışan bir ürünü vardı. Sevgilerimle… Ilyas Şıklar

(Not: Fotograf kalitesi için özür diliyorum, kurgunun bulunduğu odada ışık yetersiz kalıyor, ben de flaş ile çekmeyi sevmiyorum…)

« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2009, 22:54:22 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı Atilla Sülün

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Temmuz 27, 2009, 19:56:32 »
ilyas bey fotoğraflar için teşekkürler. flaşsız çekimlerde makineyi fazla oynatmazsanız güzel çekimler ortaya çıkar.