Gönderen Konu: Brekina Schienen-Strassen-Bus 3.dönem Raybüs  (Okunma sayısı 8209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Brekina Schienen-Strassen-Bus 3.dönem Raybüs
« : Temmuz 16, 2009, 00:52:16 »
1950-1960lı yıllarda yapılmış kullanılmış bir model raybüs, Brekina tarafından modellenmiş.

Alet hem lastik tekerlekli hem rayda gidebilen cinsten diye anlıyoruz ancak gerçekten çift kullanım var mıydı acaba ? ray bitti şimdi yoldan gidelim veya buraya kadar yoldan şimdi raya bindirelim gibi. Bunun bir tarihi video çekimi olsa ne hoş olurdu ?

Lokomotifimizin yani otobüsümüzün, yok raybüsümüzün, yoksa omnibüsün ön tarafında aynaları ve tabelası mevcut. Ön taraftaki metal tekerlekler daha dışarıda ve lastik tekerlekler biraz daha belirgin, gövde yukarıda.

Arka tarafta ise metal tekerlekler daha içeride ve lastik tekerlekler neredeyse görünmüyor.

Yandan baktığımızda ise bu aracın yine DB işletmesinde olduğunu görüyoruz.

ve tabelamız yanlış okumadıysam Betzdorf-Altenkirchen-Dierdorf-Koblenz Hauptbahnhof

Modelimiz Brekina 63010 kodlu ürün.

Gerçeği ile ilgili diğer bilgiler http://de.wikipedia.org/wiki/Schienen-Stra%C3%9Fen-Omnibus ve http://epoche-3.de/schistrabus.html adreslerinde.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Brekina Schienen-Strassen-Bus 3.dönem Raybüs
« Yanıtla #1 : Temmuz 16, 2009, 09:37:19 »

vıdeo burda
youtube izleyemeyenler bana PM atsınlar.
moderni de burda
Japanese Dual Mode Vehicle(DMV)
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 09:40:14 Gönderen: Kahraman »

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #2 : Temmuz 16, 2009, 10:05:54 »
Çok ilginç bir modelmiş, çok kullanışlı gibi durmuyor aslında acaba banliyo şeklinde mi kullanıldı ?
Bunun arkasına birkaç model arabayı da bir şekilde ekleyip denesek nasıl olur acaba :)

Paylaştığınız için teşekürler

Çevrimdışı Necati

• Necati
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3 : Temmuz 16, 2009, 22:05:18 »
Arkadaşlar,

Başka bir BREKINA modelinin hem HO hem de G ölçek modellerini de ben beğeninize sunuyorum...

Selamlar...

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2009, 10:02:14 »
İlk kez böyle bir şey gördüm.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler
G. ÖZKAN

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2009, 11:39:13 »
Okan bey, sayenizde kulübümüzün yeni bir Kemal Omay'ı doğacak gibi görünüyor... Kıskandıııııım, hem de çok kıskandım. Bende niye yok bunlardan (Necati bey'in minibüsü de dahil), ben bunları nasıl atladım... Her iki model de çok güzel, aratırmalara başlıyorum... Sevgiler... İlyas Şıklar

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2009, 13:35:54 »
İlyas beyciğim bu forumda Okan Bekatlı ve Ufuk Baysal isminde 2 adet gizli kirli çıkı adam var ,ikisindeki loko ve set sayısı ile ciddi bir dükkan açılır.
Ama bu iki Brekinadan bende de yok.Hırrrrrrrr.
Uzun zamandır takipteyim sonunda haaaaaaaam yapcam onları.
Selamlar sevgiler...............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2009, 21:59:54 »
Sayıları abartmayalım canım kaaaardişim,hadi ben tembelim ,sen şu lokolarının, setlerinin resimlerini koysan da görsek.
( yalnız dikkat lokoların esas sahibi olan muhterem zevceniz gerçek sayı ortaya çıktığında ne yapar bilemem vallayi ,benden uyarması ) ;D
Hepinize kocamaaaaaan öpücükler.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #8 : Temmuz 17, 2009, 22:10:16 »
5 basamaklı mı? o.O

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================