Gönderen Konu: RİVAROSSİ mi LİMA mı  (Okunma sayısı 14926 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
RİVAROSSİ mi LİMA mı
« : Mart 31, 2017, 19:52:52 »
Arkadaşlar;
RİVAROSSİ veya LİMA dan Bizim MT 5300 lerin ailesinden olan VT 08,5 almak istiyorum (MT 5300 ün modeli olmadığından)
Birincisi bunların analog setleri var,dijitale çevirmek için tamamı uygunmudur veya "digital interface: NEM 652" olup olmadığına bakmak gerekirmi.
İkinci olarak hangi marka daha detaylı ve sağlamdır.
Üçüncü olarak,PİKO ray sistemini kullanacağım için bu markalar PİKO raylarla uyumlumudur. Şimdiden teşekkürler.
Selamlar sevgiler.
Metin TOKMEN

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: RİVAROSSİ mi LİMA mı
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2017, 00:09:39 »
Merhaba,

Lima mı, Rivarossi mi diye sorarsanız tabiiki Rivarossi. Bir kere daha yeni ve çok daha detaylı ve sofistike bir üretim. Sağlamlık bence bir seçenek olmamalı. Trix veya Marklin değilse bence hepsi aynı. Alacağınız modelin numarasını bilmeden analogmu, DCC mi yoksa DCC ready mi , bunu anlamak olanaksız. DCC ye çevirme konusuna gelince her model DCC ye çevrilebilir, ancak alacağınız sonuç herzaman tatminkar olmayabilir. Eski modellerde 3 kutuplu değirmen tabir edilen motorlar, DCC ye çevrildiklerinde size hiç keyif vermezler. Dolayısı ile uğraştığınıza değmez.

Eğer VT 08.5 alacaksanız iyi bir araştırma yapın, sanırım başka markalarında imalatları var. Bunun dışında ön tarafı benzememekle beraber katar yapısı MT5300 e çok benzeyen Liliput SVT 137 (Liliput 112603) var. Bir inceleyin derim. Bu modeli Proses bir zamanlar satmışdı ve salak gibi almamışdım, şimdi yanarım.

Piko rayda yürümeye gelince, sanmıyorumki bir problem olsun.

Selamlar,

Can

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
Ynt: RİVAROSSİ mi LİMA mı
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2017, 12:19:45 »
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Can bey elinize sağlık,araştırma bitince tekrar paylaşırım.
Selamlar,
Metin TOKMEN