Gönderen Konu: İzmir'den Selamlar  (Okunma sayısı 2881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan Fehmi

• Forum Üyesi
  • Yer: Izmir
İzmir'den Selamlar
« : Temmuz 26, 2019, 14:11:45 »
1989 yılında babam bana lima marka bir set almıştı. Daha sonra bolca da ray paketleri ve ilave vagonlar. Açıkçası o yıllarda daha çok oyuncak olmuştu bu set bize. Geçen yıl annem bu seti tavan arasından çıkarttı. Tabii bol küflü bir halde. Çocukluğuma dair heyecanım geri geldi diyebilirim. Seti temizledim halen calışıyor. Yanına piko marka bir set ve bir kaç vagon ilave ettik. Şu an için bir diaroma hazırlayacak alanımız yok belki, ama ilerleyen yıllarda oğlumla birlikte yapabiliriz diye düşünüyorum. Beğendiğim modelleri biriktirmek ve iyi bir şekilde muhafaza etmek istiyorum.  Biraz uzun oldu, bu hobi ile ilgili aslında çok bilgili değilim. Ama bu forumdan bilgi alabileceğimden eminim. Şimdiden teşekkür eder, İzmir'den sevgiler, saygılar,

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: İzmir'den Selamlar
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2019, 19:31:53 »
Hasan Fehmi Bey, hoş geldiniz.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2019, 20:18:22 »
Hasan kardeşim , aramıza hoş geldin , hepimiz böyle ufak ufak başladık ,zamanla her şey oldu. Hobiyi bırakmazsan aynı yollardan geçeceksin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2019, 07:44:31 »
Hasan Bey, hoşgeldiniz.
Birçoğumuzun bu hobiye girişi böyle bir alımla başlıyor. Ne güzel olmuş.
Bu forumda ilgi alanınıza göre (kurgu, TCDD, modifikasyon vb)her konuda bilgi ve paylaşım var.
Uzun aradan sonra dönüp bu forumu bulmak benim tutkumu çok artırdı. Umarım sizde de öyle olur.

Özcan

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #4 : Ağustos 01, 2019, 11:13:48 »
  Hoş geldiniz

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #5 : Ağustos 06, 2019, 15:00:33 »
Hasan Bey hoş geldiniz,

Bende 1983 yılında ilk yurtdışına gidişim olan olan Trieste( İtalya)'den iki tren seti ve bir miktar çeşitli raylar alarak başlamıştım. Daha sonra eşimin de destekleri ile her yurt dışı seyahatimizde ve internetten alışverişlerle ve ayrıca Harun beyden aldıklarımızla birlikte koca bir tren ailesi oldular.

Kolay gelsin. her şey gönlünüzce olsun.

Aynur&Sermet ERAY