Gönderen Konu: ESU br 265 (31253) duman jeneratörü fan problemi  (Okunma sayısı 3343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siminia

• Fahri Gümüştekin
  • Forum Üyesi
ESU br 265 (31253) duman jeneratörü fan problemi
« : Şubat 02, 2019, 23:31:21 »
Merhabalar, Esu br 265 lokomu (31253) sıfır olarak almıştım. Yaklaşık 1,5 yıldan beri de sorunsuz kullanıyordum. Son günlerde fren kıvılcımlarını üreten ledleri yanmaz,  bacasından duman çıkarmaz oldu. Garantisi bitmemesine rağmen gidip gelmesi çok uzun süreceği düşüncesiyle bir cesaret, lokoyu açtım. Kıvılcım ledleri problemini çözdüm. Artık ledler çalışıyor. Ama duman olmuyor. Bunun için esu.de deki forum üzerindeki benzer konulara baktığımda cv 138 ve 139 değerlerini biraz yukarı değerlere değiştirdiğinizde fanın çalışmasını tetikleyebileceğinizi, ya da bir pipetle üflediğinizde fanın sıkışmışlığını giderebileceğinizi söylüyorlardı. Bu seçenekleri de denedim, olmadı. Normalde duman jeneratörü ısınıp, dumanı buharlaştırıyor. Ancak fan dönmüyor. Fiziki olarak bir sorun yok gibi ama emin olunmuyor. Bu konuda ne yapılabilir? Destekleriniz için şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı aliaksin

• Forum Üyesi
Ynt: ESU br 265 (31253) duman jeneratörü fan problemi
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2019, 00:50:03 »
Merhaba,

Ben ESU'nun bayisi ve yetkili montaj servisiyim. Lokomotifinizi gönderebilirseniz bakımdan geçirip arıza tespiti yapabilir ve giderebilirim. Beni arayınız. 5336545599 Ali Aksın