Gönderen Konu: 22 Eylül Cumartesi Model Trenciler Kulübü Toplantısını Yaptık  (Okunma sayısı 5889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Arkadaşlar selam,

22 Eylül günü Model Trenciler Kulübü olarak toplandık.

Forumla, kulüple, yapılabilecek faliyet ve gezilerle ilgili fikir alışverişinde bulunduk, bazı kararlar aldık.

Bu konulardan bazıları şunlar.

Forumla ilgili konular:

1. Forumda şimdiye kadar uyguladığımız genel felsefeden ödün vermemekle birlikte (insanların banlanması, dışlanması, kınanması, afişe edilmesi, vs. açılarından) konuların, üyelerin ve mesajların takibi, gerekirse uyarıların ve gereğinin yapılması (silinmesi gibi) için 7-9 kişilik Model Trenciler Kulübü üyelerinden kurulu bir komite kuruyoruz. Bu komitenin adını henüz koymadık. Bu konu ile ilgili olarak bazı arkadaşlardan önümüzdeki günlerde yardım isteyeceğim. İşleyişi ile ilgili olarak da bu arkadaşlarla birlikte karar vereceğiz.

2. Moderatör sayısını çoğaltıyoruz.

3. Forumda konuların dağılmasını önlemek için geçerliliği, güncelliği kalmamış mesajlardan gerekli gördüklerimizi sileceğiz. Bu durum uygun olmayan, ahlaka ve genel felsefemize uygun olmayan mesajların silinmesi gibi birşey değildir. Sadece temizlik amaçlıdır.

4. Geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz Küçük İstasyon Yapımı tipi yarışmaları çoğaltıyoruz.

5. Bazı sabit konuların kaybolmaması ve bilgi açısından bir database, kaynak olması bakımından gene modeltrenciler.com adresi altında ama forumun dışında bir oluşum, site formatı için araştırma yapıyorum. Bu konuda sizin de önerilerinizi bekliyorum.

Kulüp ile ilgili konular:

1. Önümüzdeki aktivitelerimizde kullanılmak üzere çeşitli arkadaşlarımızdan küçük diorama çalışmaları isteyeceğiz. Eski üyelerimizden Erkut beyin yaptığı ve Tepe Nautilus Aktivitesinde sergilediğimiz Loko Deposu çalışması ve Teoman/İhsan beylerin Atatürk Vagonu bunlara güzel birer örnektir.

2. Sosyal etkinlik anlamında bazı çalışmalar yapmak istiyoruz. Bunların neler olabileceği hakkında forumda tartışacağız.

3. Proses bünyesinde bir 2. el standı/vitrini kuruyoruz. İsteyen üyeler ürünlerini buraya koyup sergileyebilirler.

4. Nurnberg ve başka gezileri gerçekleştirmek istiyoruz. Bunların detaylarını da forumda konuşup tartışacağız.

5. Yemekleri daha sık yapacağız.

Önümüzdeki günlerde bu konuları forumda tekrar gündeme getirip, konuşup tartışacağız. Aktivitelerle, forum içinde yapılabileceklerle ilgili önerilerinizi, toplantıya katılmamış da olsanız bekliyoruz. Bunları değerlendireceğiz.

Bugün başka neler oldu?

Bir çok üyemizi forumda tanıştığı ama şahsen tanışma fırsatı bulamadığı Haldun Abi ile tanışıldı. Tahmin ediyorum heyecanlı, samimi ve sevecen kişiliği ile hemen hepinizin sevgisini şimdiden kazandı.

Bu arada Naci bey henüz Kulüp üyesi olmadığını yeni fark etti:) ve hemen üye oldu.

Ayrıca bu hafta içinde kayıt olan 10 yeni üyemizden gelenlere kartları verildi, bugün 3 yeni üyemiz daha kayıt yaptırdı. Üye sayımız 90 a yaklaştı.

Aşağıda toplantımızla ilgili resimlerden ve toplantı sofrası küçük bir grup olarak oluşturduğumuz rakı soframızdan da bazı resimleri görebilirsiniz.

Kalabalık bir toplantı oldu, resimler çok fazlaydı ve ben de açıkçası ayıklama yapmaya üşendiğim için rastgele koyuyorum, kusura bakmayın.

Çok pahallı, çook...

Ve günün finali...

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 01:47:50 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Harun bey, gerçekleştirdiğiniz bu günkü toplantınızda, aldığınız kararlar; kulübün ve forumun gelişmesine oldukça katkı sağlayacak kararlardır.

Sizi ve toplantıya katılan arkadaşlarımızı kutlarım.
Kararlarınızı bir üyeniz olarak içtenlikle destekliyorum.

Özellikle küçük diaroma çalışmaları fikriniz çok güzel. TCDD İzmir Halkapınar Depo'da bulunan kömür yükleme ünitesini içeren bir çalışmam olacak.
Bu çalışmamı yapım aşamalarıyla, forumda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yarım kalan Atatürk Vagonu'nu bitirip, ondan sonra bu küçük diaroma çalışmasına başlamayı planlıyorum.

Bu arada Haldun bey, mimari maket konusunda eğer uygun görürseniz, sizden de yardım alarak, İzmir Basmane Garı'nı yapmayı düşünüyorum.
Bu konuda  yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yapıcı ve birbirimizi destekleyici çalışmalarımızın sürekli olması dileklerimle saygılar,  sevgiler.

Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Harika,verimli,eğlenceli ve seviyeli bir toplantı oldu katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Saygılar
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Mustafa Ay

• Mustafa Ay
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bursa / ?stanbul
Ahhh ahhh,
Bende sizin yanınızda olsaydım keşke.Vallaha içim eridi:)Ben Bursada kös kös oturayım sevgili abilerim trenlerin, muhabbetin tadını çıkarsın:)Birdaha ki sefere inşallah.İyiki varsınsınız.
Saygılarımla.
MUSTAFA AY

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
selamlar saygılar
bende kulüp üyesi olarak bu toplantıya katılamadığım için çok üzgünüm ama mazeretim kızımı dün aydına üniversiteye yollamam oldu bende aranızda olmak isterdim ama  inanın resimleri gördükten sonra kemdimi aranızda gibi hissettim  en kısa zamanda aranızda olmak dileğiyle    sevgiler saygılar
hasan yaşar mert

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Sevgili dostlar.Toplantı harikaydı.Katkıda bulunan tüm arkadaşları kutluyorum.Hep birlikte yeni ufuklara ve başlangıçlara adım atacağımıza inanıyorum.Ayrıca resimler  muteşem.Teşekkürler.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı selim

• YavuzSelim
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Kadıköy-istanbul
Merhaba Harun Bey,
Merhabalar Tüm Model Tren Sevdalıları,

Dünkü toplantıda tanıştığım  tüm değerli arkadaşların tren modelciliği sevgilerini ,heyecanlarını, motivasyonlarını
yakından görme fırsatını buldum..Çok değerli bilgiler izlenimler edindim...
Herkese selam ve sevgilerimle başarılı çalışmalar dilerim..
Saygılarımla..

Y. Selim Aygüney
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 15:05:56 Gönderen: selim »
Y. Selim Aygüney

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Değerli Arkadaşlar
Başta bu toplantıyı düzenleyen Harun bey başta olmak üzere katılan herkese teşekkürler
Bu foruma üye olan tüm arkadaşlara sesleniyorum iyi veye kötü yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı lütfen hiç çekinmeden buraya yazın ve resimleyin
Mümkün olduğu kadar ilan edilen toplantılara katılmaya çalışın
Korkmayın hiç kimse ,kimseyle alay etmesine ,dalga geçilmesine bu forumda müsaade edilmez
Unutmayın başta bende acemiydim hala daha acemiyim benim sizlerden öreneceğim ve öğreteceğim çook şey var lütfen paylaşın
SYGLR
Bu arada Okan beye ufak bir not
Zaten trenlerle vagonlarla zehirlenmiş vaziyetteyken o muhteşem üç tramvayı getirmekle beni bitkisel hayata soktun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
İlyas bey merhaba,

özellikle

Alıntı
hele son fotograf için ayrıca saygılar gönderiyorum 
lafınız önünde şapkamı çıkartıyorum.

Bu devirde bunu herkes kolay kolay söyleyemiyor.

Bu arada toplantıda sizi de ilgilendiren bir karar da aldık.

Umarım, gerçi daha önce de fikrinizi almıştım zaten ama, bizi kırmazsınız.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=1607.msg16554;topicseen#msg16554

Bu arada Pendolinolar da yolda! Sağa sola yata yata geliyorlar.

Selamlar,

Harun