Gönderen Konu: Forumda Yeni Kurallar  (Okunma sayısı 6956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Forumda Yeni Kurallar
« : Nisan 12, 2007, 18:43:54 »
Arkadaşlar,

Forumda yaşadığımız bazılarımızı çokça rahatsız eden gergin ortamı önlemek adına bundan sonra kişisel sataşmalara, marka kötülemelerine, şehir, bölge, v.s gibi ayrımcılıklara çanak tutan, tahrik eden, yol açan mesajları mesajları silmeye karar verdim.

Bu tip yazışmaların olduğu mesajları ben görmeyip atlamış da olsam, bana rapor ederseniz, eğer yukarıdaki kıstaslara uyuyorlarsa başladığı yerden itibaren sileceğim.

Bu geçen haftaki toplantımızın da zaten ana konusuydu ve ortak bir karardı.

Ancak 8-10 kişinin ortak kararının 700 kişilik bir forumu bağlamayacağını düşünenleriniz de olacaktır.

Demokratik olma açısından bana göre %100 haklıdırlar.

Onlar da bu kararımın kişisel olduğunu ve bu hakkın da forumun kurucusu olmamdan kaynaklanan istemesem de "dikta etme" hakkından kaynaklandığını düşünsünler.

"Özgür olalım" ı savunurken, hep birlikte dikta yönetimine geçişimiz beni üzüyor.

Umarım bu yeni kararın kendiliğinden uygulanacağı ve birbirimizi "kuralların zorlaması olmadan" da kırmayacağımız döneme tekrar en kısa zamanda geçeriz.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Nisan 12, 2007, 19:26:12 Gönderen: Harun Yamanlar »

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ynt: Forumda Yeni Kurallar
« Yanıtla #1 : Nisan 12, 2007, 19:32:21 »
Özgürlükler için sadece Türkiye'nin değil, dünyanın kat etmesi gereken çok uzun bir yol olduğunu düşünüyorum (en çok özgür olduğunu savunan ülkeler dahil). Bu nedenle denetim her zaman gerekli olacaktır.

Saygılar ve başarılar,
Kamil.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2007, 12:19:44 »
  Merhaba,Harun bey size sonuna kadar katılıyorum bu tür konular silinmesine bende katılıyorum.Bazen istemesekte doz kaçıyor ve sonra kalpler kırılıyor sonra üzelen yine bizler oluyoruz arkadaşlar.En derin sevgi ve saygılarımla,hoşçakalın.

mali...

Çevrimdışı makinist61

• Demir U?un
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2007, 12:56:36 »
Harun bey,
Çok doğru düşünmüşsünüz. Bu forumun düzeyli, oluşturulma amacının dışına taşmayacak bir yönde ilerlemesi için aldığınız kararları ve gayretinizi saygıyla karşılıyorum.
Kolay gelsin.
Sevgiler
Demir

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2007, 14:04:35 »
Harun Kardeşim.Kararınızı destekliyorum.Bana göre geç bile kalınmış bir karar.Selam ve sevgiler.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2007, 16:02:56 »
Arkadaşlar selam,

Dün sitede yeni bir sohbet alanı açtığımızdan ve geçerliliği kalmamış konu ve mesajları forumda boşına yer işgal etmemesi için sileceğimizden bahsetmiştim.

Bu konu da o nedene dayalı olarak güzel bir örnek oluşturmuş, bazen mesaj çokluğu arasında nasıl kaybolduğumuzu gösteriyor.

Dikkat ederseniz bu konunun açılış tarihi 12 Nisan, 2007. Yani eski ve geçerliliği kalmamış. Daha güncel olan kararlarımızı 1 hafta kadar önce açıklamıştık.

Şimdilik kilitleyip birkaç gün sonra arşiv bölümüne kaldıracağım.

Selamlar,

Harun