Gönderen Konu: Viyana izlenimleri ,Teknik müze  (Okunma sayısı 9886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Viyana izlenimleri ,Teknik müze
« : Kasım 25, 2010, 00:39:49 »
Bayram öncesi yazdığım gibi 12-17 kasım tarihleri arasında Ferda kardeşim , melek eşi Gülçin  ;D melek arkadaşım Esin  ;D ve ben   ::) Viyanaya gittik.
Öncelikle gitmeden önce irtibata geçtiğimiz ve bizden ilgisini esirgemeyen Viyanalı üyemiz Tarık kardeşime teşekkür edeyim.Her ne kadar internet ve bazı sağlık problemleri sonucu yüz yüze görüşme fırsatı bulamasak da bize verdiği adresler ve bilgiler çok işimize yaradı.
Umarım Türkiye ye gelirse Tarık ile tanışma fırsatı buluruz.
Bir gün kalkıp Ferda ile Teknik müzeye gittik , bu günki konumuz bu.
Viyana da trenci filan yok hiç , onun için gezemedik ve hiç bi şey alamadık  ???    :o
Tamam şaka , trenciler öbür bölümde.

Önce yoldan bir tramvay deposu resmi

Müzeden  maket trenler

Viyanada 4 adet gar var ,her yönde bir tane ( kuzey , güney doğu batı isimli ) , adamlar kuyruklu gomonis ya onun için her yer tren ve tabi  her yer gar.Galiba kuzey garının maketi.

5 metre boyunda bir gemi maketi

Şık bir Daimler araba

Bana ilginç gelen, eski bir fabrikanın çoklu  lavabo sistemi

Eski ve çok estetik bir vagon

Gerçek lokoların olduğu salona yukarıdan bir bakış

Yıldırım düştüğü için taşlaşmış bir ağaç

Birkaç yüzyıl önce Romaya dikilen bir dikilitaşın nasıl ayağa kaldırıldığını gösteren bir maket

Bir elektrikli loko nasıl çalışır , biyel kolu doğrudan rotora bağlı

Burda daha iyi görünüyor

Bu da lokonun kendisi

1800 lü yıllardan bir loko

Ray  temizleme sistemi bir harika ( taş vs gibi yabancı maddeleri temizlemek için tabi ,bizim raylara yapılan temizlikten değil    ;D )

Kraliçe Elizabeth’in vagonu demişler ama hangi Elizabeth bilemedik

Yarıdan kesilmiş ve bir buharlının çalışma sistemini gösteren loko , bunu resimlerken Ferda ile sürekli “ ah Teoman hoca olsaydı , ne güzel fotoğraflar , resimli roman gibi anlatırdı “ deyip durduk.
Ben de birazcık anlatmaya çalışayım,kazanda yanan ateşin sıcaklığı ve dumanı ince borular vasıtası ile suyun içinden geçip suyu ısıtıyor ve bacadan çıkıyor ( kalorifer kazanlarındaki sistem ) oluşan buhar önce üstteki domlardan birinin içinden geçiyor ve pistonlara gidiyor ve pistonun hareket etmesini sağlıyor.Buharın neden dom’un içinden geçtiğini bilmiyorum ,ya basıncı artırıyor ya da düşürüyor galiba , bilen varsa yazsın lütfen.

« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 00:19:17 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri ,Teknik müze
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2010, 08:35:15 »
Çok güzel bir gezi olduğu şüphesiz, paylaşım için teşekkürler.

İbrahim

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Viyana Izlenimleri ,Teknik Müze
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2010, 20:24:59 »

Kemal Bey, merhaba.

Viyana'da ferda Bey ile çok güzel gezi ve incelemelerde bulunmuşsunuz.
Viyana Teknik Müze izlenimleriniz ve oradan aldığınız görüntüler çok güzel.
Müzedeki görselleri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Necati

• Necati
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2010, 21:54:58 »
Kemal,

Paylaştığın için sağol....Ama bu kadarla kurtulamazsın...Daha isteriz......

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri , **TRENCİLER **
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2010, 00:28:17 »
Viyana İstanbul’un 1/6 sı kadar bir şehir.Bu minicik şehirde 15 ‘e yakın trenci var , biz 6-7 tanesine gidebildik , fiyatlar uçuk mu uçuk ,ikinci el dükkanındaki fiyatlara şapkamız uçtu.

Bizim kazıkçı Harun zemzemle yıkanmış yahu meğerse.Trenciler o kadar tok ki, adam dükkanını 10.30 da açıyor   12 - 13.30   öğle tatili,   16 bilemedin 18 kapanış, cumartesi yarım gün ,veya çalışmam , Pazar asla çalışmam , pazartesi veya Salı kapalıyız , hangi dükkanı ne zaman açık bulacağız diye canımız çıktı.( yani başka çeşit   TT   herifler )

En olmadık günün en olmadık saati bile her dükkanda en az 3-4 alışveriş yapan müşteri var , sıra beklemek zorunda kalıyorsunuz.( bu konuda da Harun’un kulaklarını çınlattık )

Dükkanlardan biri 1868 yılından beri oyuncak , maket tren vs satıyor , benim 7 yıl önceki gelişimde bulduğum bütün trenciler hala çalışıyor , bizde şirketlerin ortalama ömrü 7 yıl.

Her yerde resim çekemedik , bu konuda genellikle asık suratla izin veriyorlar veya vermiyorlar.

Ben bu sefer pek bişey  almadım  ;D  Paraları Harun’a saklıyorum  ::)  Ferda zaten İstanbulda bir dükkan sahibi olduğu için pek bişey almadı.  ;D

İşte biraz resim.

Bir dükanın önünde camı kırmak için taş arayan ben

Vitrinden bir resim

Sonderprice ( ucuz yaz fiyatı ) yapılmış bir loko , fiyat nasıl ama ,bedava vallayi

Fiyatları füze gibi olan bir second hand’ ci

Daha makul fiyatları olan bir dükkan

Vitrinler , raflar , trenler ,trenler , trenler………………

En merkezi yerdeki dükkanı ile eski bir Avusturya markası Kleinbahn , 65 yıllık bu marka çok titiz ve tutarlı, çizgisini hiç ama hiç  bozmamış ,  ;D   ;D   hala 65 yıl öncenin teknolojisi ile tren üretiyorlar.

Stephan kilisesi meydanında, yani merkezin  merkezinde bir dükkan

İçeriden görüntüler

Brawa nın fiyatına dikkatinizi çekerim

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2010, 02:19:24 »
Alıntı
Kardeşim bu ne yahu, Türkiye'de buna benzer tren dükkan rafları görmek için daha kaç yıl var acaba ?

Okan'cım biraz zor görünüyor. Hatta bu gidişle şu andaki Türkiye'deki mevcut rafları değil dükkanları bile bulmak zorlaşabilir. Sebebine gelince şöyle bir Kemal'in resimlerinden biriyle cevap vereyim.

Gördüğün gibi bu Rivarossi lokonun fiyatı Viyana'da bir dükkanda 168.90 EU

Modeli de bu. HR2257 Germany EuroSprinter Locomotive ES 64 P-001 (127 001-6) MRCE Dispolok GmbH

Biliyorsun Kadıköy de Proses diye bir yer var. Bu lokonun onlardaki liste fiyatı 187 EU. Ama MTK diye bir de kulüp kurmuş bu Proses'in başındaki adam (iyi pazarlamacı galiba). 50 TL senelik bir aidat alıyorlarmış ama mesela bu sene galiba 70 TL lik de bir vagon hediye ediyorlar. Sonra üyelerine de bu lokoyu %10 indirim yapıp 168.30 EU ya veriyormuş. (Bak Viyana'dan 60 cent daha ucuz)

Üstelik bu Viyana'daki dükkanlar Rivarossi'nin Almanya'daki merkez deposundan ve bu Kadıköy'deki adama göre çok az ve sadece bir kargo parası ödeyerek mal alıyorlarmış. Avrupa içinde zaten gümrük masrafı falan da olmuyor. Bu Kadıköydeki firma da galiba %20 ye yakın daha fazla masrafla Türkiyeye getiriyor ve sonuçta aynı fiyata satıyormuş.

Bu resimleri koyan Kemal beyin adaşı bir müşterisi varmış bu Proses'in. Duyduğuma göre bu Proses'in sahibini sürekli pazarlık yapıp çıldırtırmış. İnşallah o da bu Avrupa fiyatlarını görmüştür Kemal bey sayesinde. :)

Bu arada, bu "mış mış" lar yüzünden masal anlatırmış gibi oldu ama, aynı malı Avrupa'dan daha çok daha pahallıya satan dükkanlar varmış Türkiyede. Bu Proses'in sahibi satışlar düşük diye şikayetçiymiş ama bunların pek şikayeti yokmuş nedense.

Sonuç olarak "Türkiye'de buna benzer tren dükkan rafları görmek için daha kaç yıl var acaba?" doğru soru olmayabilir. Doğrusu şu 2 sorudan biri olabilir.

1. Bu dükkanlar bu fiyatlar ve bu müşteri adediyle ayakta kalabilir mi??

2. Ayakta kalabilmek için fiyatlarına arttırıp, punduna düşürdüğü bir müşteriden, 5 müşteriden edeceği kârı ederse ayakta kalabilir mi?

Eh "olmak ya da olmamak" gibi bir şey oldu bu da. İkinci şık her satıcıya uymaz tabii.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2010, 13:04:32 »
Kemal için verimli benim için çok keyifli bir gezi oldu. 'Pek bir şey almayan' Kemal uçağa binerken hepimizin eline ganimetleri ile dolu ikişer tane poşet tutuşturdu. Neyse şanslıymışız ki pek bir şey almamış :).  Şaka bir kenara Kemal'in de yazdığı gibi hemen hemen tüm orta Avrupa şehirlerinde olduğu gibi Viyana da  yoğun müşterili bol trenci dükkanı dolu. Bende resim hiç yok. Kemal girdiğimiz dükkanı didik didik ederken ben bir sonra gideceğimiz trenciye en kısa yoldan ve en kısa zamanda nasıl ulaşılır görevi ile meşgul oluyordum. Tabi en son gittiğimiz yer hariç. :) Onu Kemal nasılsa paylaşacaktır.

Sevgiler, selamlar

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri ,TRENCİLER
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2010, 01:12:33 »
Değerli arkadaşlar , bu konu ile ilgili 2 bölüm daha olacak ama biraz parmaklarımı dinlendireyim ve aradaki sataşmalara cevap vereyim önce.

Haruncum bakıyorum kendi ürünlerini artık gözün hemen yakalıyor , bravo , evet dediklerinin çoğuna katılıyorum , ama şunu unutma , sen , diğer satıcılar gibi " kör tuttuğunu öper " felsefesine sahip olmadığın için yanında bu kadar çok dostun ve dolayısı ile müşterin var , senin şanssızlığın trenlerin yanında para kazanmak için fazla alternatifinin olmaması .Sen çizgini bozma eninde sonunda işler daha iyi olacak.( bu arada Kemal ' e söyledim Harunla çok pazarlık yapma diye ama o da "  ben olmasam Harun çoktan bu işi bırakırdı " diyor , artık ne diyim bilemedim  :D ) Bir şey daha yazayım , resimlerde Liliputların fiyatlarını iyi ki görmemişsin , yoksa yanardık , çünkü hepsi senden daha pahalıydı.

Okancım canım kardeşim  “ Dikkat alenen itirafnamedir, Avusturya ve Almanya ve bilumum şengenistan ülkelerine giriş yasağı uygulanması konusunda açık ihbardır    “ demişsin

Yav , zaten Almanyaya giriş yasağım olduğunu biliyorsun , niye herkese reklam ediyon ki  beni. ( bilmeyenler için yazayım, 2009 aralık Berlin seyahatimde o kadar çok tren almışım ki Alman trenciler " tam Noel zamanı bu herif bize tren bırakmadı " diye ihbar etmişler , havaalanında polisler kaç loko aldığımı zabıt tuttular , daha sonra mahkeme kararı geldi ve bir daha Almanyaya girmem yasaklandı , para bulabilirsem AİHM ye başvurucam )

“ Ayrıca Harun'a sakladıkların değil aldıklarınla ilgileniyoruz onları ne zaman göreceğiz ?” demişsin

Tamam yalan yok , bu seyahatten bir kaç şey aldım ama hani derler ya " yediğin içtiğin , aldığın senin olsun sen gördüklerini anlat diye , ondan resim koymuyom ayıp olur.

Ferdacım , sana buradan özel bir teşekkür edeyim.Arkadaşlar Ferda kardeşimiz Viyanaya 20-25 defa gitmiş ve mükemmel derecede İngilizce ve Almanca bildiği için bu sefer ben hiçbir şeye karışmadım , her şeyi Ferda halletti  ( nasıl rahat bişey anlatamam yani )

“ Tabi en son gittiğimiz yer hariç.  Onu Kemal nasılsa paylaşacaktır.” Demişsin ,

Son gittiğimiz yeri en son yazacağım.

Hepinize selamlar sevgiler……

Tezkip  ;D ay pardon tekzip ve düzeltme
Gece yarısı bu yazıyı yazdım , sabahın kör karanlığı 10.30 da Ferda kardeşim arayıp “ niye öyle 20 – 25 kere Viyanaya gittiğimi yazdın ayıptır , sil onu “ dedi.
Vallahi doğru yazmıştım , Ferda vakti zamanında bir Avusturya firması ile iş yaptığı için hep gitmiş , ama  “ ayıptır “ dediği için yazıyı sildim ( okunmuş yazı silinmez, siz silmişim gibi okuyun  ) ;D   ;D
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2010, 12:14:53 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri ŞEHİRDEN GÖRÜNTÜLER
« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2010, 16:48:48 »
Değerli dostlar , trenlere birazcık ara verip Viyanadan iki enteresan yerin fotolarını paylaşayım dedim , birincisi 1893 yılında yapılmış Prater denilen lunapark gibi yerde bulunan bir seyir dönme dolabı .Eski ve tahta vagonları duruyor , bir turunu yaklaşık 10-12 dakikada bitiriyor ve şehri seyrediyorsunuz.Ücreti galiba kişibaşı 8 euro gibiydi.Bu seyir dönme dolaplarının ilklerinden.Yüksekliği 65 metre , daha sonra bir çok şehir daha büyüğünü yapmak üzere harekete geçti .Bir tanesi de Londrada London-eye denilen dönme dolap
,  o daha yüksek ( 85-90 metre  ) ve bir turu yaklaşık 25 dakika sürüyor,uzakdoğudaki bazı şehirlerde yakın zamanlarda 100 metreden yukarı çıkanları yapıldı ( bkn discovery channel )
Çok konuştum işte resimler.

Bir de böyle bir alete binen deliler var , yaklaşık 75 metrede dönüyorlar.

Yukarıdan şehir , akşamüstü

Vagonlar ahşap ve 8-10 kişi alabiliyor.

Dönme dolabın eski tarihteki bir resmi

Diğeri hundert wasser isimli bir değişik apartman , bilinçli olarak  köşeli olmayan sevimli , göze hoş ve doğaya yakın bir mimari kullanılmış ( Barcelona daki Gaudi yi andıran bir tarz , mimarının ismini sormayın , getirdiğim belgeleri bulamıyorum şu anda )

Yol bile dümdüz değil , tepecik bilinçli yapılmış

Havuz da oldukça değişik

Burası bina ile ilgili turistik eşyaların satıldığı pasaj ( takvim , bardak ,anahtarlık vs vs )

Bu arada bir önceki mesajımda aşağıdaki olayı anlatmıştım

Yav , zaten Almanyaya giriş yasağım olduğunu biliyorsun , niye herkese reklam ediyon ki  beni. ( bilmeyenler için yazayım, 2009 aralık Berlin seyahatimde o kadar çok tren almışım ki Alman trenciler " tam Noel zamanı bu herif bize tren bırakmadı " diye ihbar etmişler , havaalanında polisler kaç loko aldığımı zabıt tuttular , daha sonra mahkeme kararı geldi ve bir daha Almanyaya girmem yasaklandı , para bulabilirsem AİHM ye başvurucam )

Yazının sonuna bir gülme efekti koymayı unutmuşum bazı üyelerimiz özel mesajla
sormuşlar , bu olayın bir kısmı doğru ve gerçekten hava alanında yaşanan bir olayla ilgili , ben işi bilerek biraz karikatürize ettim , yakın dostlarım olayın ne olduğunu biliyor.

« Son Düzenleme: Kasım 28, 2010, 20:42:36 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri ,TRAMVAYLAR
« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2010, 20:24:34 »
Değerli dostlar , Viyana tam bir tren ve tramvay cenneti , daha önce yazdım tam 4 yönde ana gar var ( birçok büyük Avrupa şehrinde böyledir ) Size birazcık tramvay  resimleri yayınlayayım. Herkes bilir ,Avrupa trenleri saniye gecikmeden kalkar , burada tramvaylar da aynı durumda , duraklarda aynı metro durakları gibi kaç numaralı tramvayın kaç dakika sonra geleceğini yazan küçük elektronik tabelalar  var.Duraklar birbirine çok yakın , bizdeki gibi 3-5 kilometre aralıklarla değil , neredeyse şehrin her sokağından bir toplu taşım aracı geçiyor. İşte resimler..

Viyanada eski ve yeni karışık 3 çeşit tramvay çalışıyor , sadece 2 çeşidin resmini çekmişim , pardon

Bu da şehirde turistik ring seferi yapan özel tramvay , ne yazık ki son gün ve son dakikalarımızda rastlayabildik ve tabi binemedik.

İçeriden birkaç görüntü , tabi söylemek gereksiz , sıcak ve temiz,

Bir  tramvay – metro  yol tamir aracı

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Viyana izlenimleri , LEOPOLD HALLING
« Yanıtla #10 : Aralık 05, 2010, 16:25:39 »
Sevgili dostlar , eskiler bilir ,yeniler bilmeyebilir ,Ferda kardeşim esas olarak tramvaycıdır , yaptığı muhteşem evlerle oluşacak şehir kurgusunda Leopold Halling marka Avusturya tramvayları yürütecek.Tabi dışta banliyö hattı ve trenleri de olacak.

Bu gezide sırayla bütün trencileri dolaştıktan sonra elimizdeki son adres bu marka tramvay satılan bir yerdi.Şehirin oldukça uzak bir köşesinde olduğu için gidip gitmeme konusunda çok tereddüt ettik , sonunda “ hadi gidelim yav “ dedik .

Gerçekten çok uzaktaydı , 2 metro bir otobüs neredeyse 45-50 dakika gittik , sanayi sitesi gibi bir yerde indik ve birbirimize  “ bu ne ya dükkan yerine fabrikasına mı geldik “ diye espri yapıp gülüştük , adresi bulduğumuzda anladık ki    ın , ın , ınııııııın
Tramvaycı Ferda ile Kemal tramvay fabrikasının önünde………….
Şaşkınlıktan küçük dilimizi yutuyorduk nerdeyse , gerçi fabrika dediğimiz biraz büyükçe bir atölye , 400 metrekare kadar bir yerdi .

Kapının  tam önüne geldiğimizde Ferda’ya  “ saat  1 e çeyrek var bunlar bu saatte bizi asla içeri almazlar  “ dedim , tam bu sırada Ferda kapıdaki almanca yazıyı okudu  “ telefonla randevu almadan gelmeyin “  Hırrrr , roar , çeşitli Türkçe küfürler vs vs derken kapının önünden yaşlıca bir adam geçti , Ferda’ya  “ biz Türkiyeden geliyoruz filan desene belki adam insafa gelir “ dedim,  ama içimden  , adam muhtemelen elini  tersiyle haydi ordan diyecek  diye düşünüyordum fakat Ferda konuştuktan sonra, adam elinin düzüyle “ gelin içeri  “dedi .

Nabızlarımız 120 atarak adamı takip ettik , üretimin içinden geçtik ve büroya girince patronla konuştuğumuzu anladık. Üretimde  bütün işleri kadınlar yapıyor , 6-7 çalışan gördük , zaten çok fazla üretim yapan bir yere benzemiyordu .
Bürodaki dolaplarda yeni ve eski tüm üretimlerden birer adet duruyordu , raflar karşısında kendimizi kaybetmiş bir şekilde dururken  , adam bize hemen  “ bakın Bursaray için  model yapıyoruz “ dedi ve bazı çizimler gösterdi , ben vitrinlere bakmaktan kafamı çevirip bakmadım bile Ferda da göz ucuyla bakmış .
Ferda daha önce aldığı tramvaylar konusunda konuştu , ona , tramvaylarını  nasıl dijitale çevireceğini gösteren  şekiller , yedek parçalar vs vs verdiler , ben bizim Beyoğlu tramvayına benzeyen bir model aldım ( resmi aşağıda )

Yaklaşık 40 dakika orda kaldık ama rafların önünde o kadar kendimizi kaybetmişiz ki ne adamın adını sorduk , ne biz ona ,Türkiyede bir klüp ve formumuz olduğunu söyledik , adamla vedalaşıp sersemlemiş bir halde ordan çıktık.( adamın normal bir bürosu olsa yani tramvaylar olmayan , bütün bu falsoları yaşamayacaktık .) ( resimler aşağıda )
Almanlar resim konusunda biraz zor oldukları için üretimden resim çekmeyi teklif bile etmedik.
En az  2 saat sonra kendimize geldik ve bütün bu hatalarımız   için hayıflandık.
Bu yazıdan sonra Ferda adama yazacak , ve tekrar ilişki kuracak.Özellikle Bursa tramvayı konusunda .Bir gelişme olursa tekrar yazarız.

Tramvaycı yolunda bir gardan görüntüler.

Avrupalılar , insanlar her yere giderken arabalarını  kullanmasın diye her kolaylığı yapmış ama buna rağmen “ ben gittiğim yerde arabalı olmak istiyorum kaaaardeşim “ diyenler için de çözüm var , trene arabanızı yükleyip gidiyorsunuz ve böylece hiç olmazsa şehirler arası yolda az araba oluyor ve  hava daha az kirleniyor.

Arabalar 2 katlı vagonlara yükleniyor , sürücü vagonlara geçiyor.

Ve önünden ayrılamadığımız tramvay fabrikasındaki hain vitrinler.

Onca model arasından zorlukla seçtiğim ve satın aldığım , ilk bakışta bizim Beyoğlu tramvayını andıran model .Aradaki orijinal görünümlü kuplör yeni çıkmış ve mıknatıslı , 4,5 euro .Toplam bedel 117,50 euro.

Viyana dizisi burada bitti , resim koyma vs konularına elim alıştı , bir sonraki trenli gezide görüşmek üzere hepinize selamlar sevgiler…..
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2010, 16:30:03 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Viyana Izlenimleri ,Teknik Müze
« Yanıtla #11 : Aralık 05, 2010, 20:42:06 »

Kemal Bey, güzel paylaşımınız için çok teşekkürler.

Tramvay vitrinlerindeki modeller anlattığınız gibi çok etkileyici görünümdeler.

Yeni tramvay modelinizi güle güle kullanın.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar