Gönderen Konu: Suç duyurusu  (Okunma sayısı 5327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Suç duyurusu
« : Haziran 02, 2014, 02:31:08 »
Ankara Cumhuriyet Savcılığından aldığım bir duyumu aynen aktarıyorum.

Sayın Harun Yamanlar,

Yapılan bir ihbar üzerine, Model Trenciler Kulübü Web sitesi ve forumunda  Yardımlarınıza teşekkürler başlığı altında yayınlanan yazınızdaki video görüntüleri suça esas sayılacak delil teşkil ettiği sabit görüldüğünden kayıt altına alınmış, ve savcılığımız tarafından (İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında Proses Elektronik Ltd. - Harun Yamanlar olarak kayıtlı)  hakkınızda adli soruşturma başlatılmıştır.

Yukarıdaki paragrafta belirtilen delillere istinaden,

1. ÇSGB mevzuatına aykırı taşeron işçi çalıştırmak,
2. İş güvenliği yasalarının ihlali. (Lazer kesim atelyesinde koruyucu maske olmayışı ve yetersiz havalandırma tespit konusudur.)
3. 18 yaşından küçük sigortasız eleman çalıştırmak. (Elemanlarınızdan birinin Doruk Bekatlı olarak kimlik tespiti yapılmış olup, soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmak üzere Ankara Cumhuriyet savcılığına davet edilmiştir.)

Delile esas kaydedilen video görüntülerinde taşeron pazarlarlayıcı (elleri kömür karası) şahıs hakkında, ayrıca loko kaçakçılığından suç duyurusunda bulunulduğundan, bu ayrı bir dosya altında değerlendirilecektir.

Harun vallahi çok üzüldüm. Hangi ...........bu ihbarı yaptı bilemiyorum. Merak etme, Adliyede ve Bakanlıklarda baya iyi tanıdıklarımız var, hallederiz. Sen bir akşam BenuSende bir masa ayarla gerisi kolay, bu adamları lahmacun kesmez abi. Okana söyle Doruk soruşturmaya gelince kendi çocuğumuz gibi bakarız, hiç merak etmesin. Öptüm abi, yengeme selam söyle.

Can

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Suç duyurusu
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2014, 15:22:28 »
Hangi .... ihbar etmiş yahu , oradakiler gönüllü olarak lahmacun tokluğuna çalışan insanlar.( lahmacun bile ödenmedi ya neyse artık )

Elleri kömürlü şahıs'ın kaç tanecik lokosu var ki kaçakçı olsun , şantaj montaj iftira...... ;D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2014, 15:33:18 »
Ayrıca ,,çelik burunlu ayakkabı,,reflektörlü yelek ve çalışma koruyucu gözlükte yok....(biraz fazla abarttım galiba)

(gürkan benim lokoyou 5 aydır tamir etmezsin ha !!!!! ;D ;D ;D

Çevrimdışı Ahmet ÖZBEK

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2014, 16:43:52 »
bu tamamıyla saçmalık hobi üzerine kurulan herkesin kendi isteğiyle seve seve katıldığı bir oluşum yazıklar olsun bunu yapanlara.
Not: bende prosesin ürünlerini niye nette bulamıyorum diyordum :( cevabınıda öğrenmiş oldum böylece)

Çevrimdışı Şafak Aktaş

• ?afak Aktaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2014, 11:39:30 »
Üstadım

Yukarıda ilk mesajda yazanları herhalde ciddiye alıp gerçek zannettiniz? Böyle birşey yok merak etmeyin, kimsenin de Harun Bey'e böyle birşey yapmaya gerçekte gücü ve iradesi yetmez. Yazıda yazılanlar arkadaşça bir şaka, ciddiye almayın. :)
Şafak Aktaş

Anadolu Model Demiryolları

Çevrimdışı Ahmet ÖZBEK

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Eylül 14, 2014, 16:37:30 »
bende ciddiye almıştım iyimi foruma rezil olduk. ama ciddiye almamın nedeni prosesin birkaç yerinde bulunan satış seçeneklerinin olmamasıydı yani google da çıkıyor ama sitesine gittğimde çıkmıyordu. Belki o yüzden satışlar durdu diye düşünmüştüm :)

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2014, 17:00:35 »
Ahmet Bey hiç üzülmeyin.

Demek ki çok başarılı bir şaka olmuş.  :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Suç duyurusu Ahmet bey haklı.
« Yanıtla #7 : Eylül 14, 2014, 18:44:37 »
Ahmet kardeşim , sen haklısın yanlış anlamakta ,bu tür forumlarda genellikle her şey ciddi yapılır veya kavga edilir oysa bizim sitede her zaman böyle dalgalar olur , bizler hem bilgi paylaşıp hem eğleniyoruz , herkes makaraya bayılıyor ve IQ lar biraz yüksek. Aşağıda aklıma ilk gelen dalga konularından birinin linki var.

Okursan eğer buradaki üye profili hakkında fikir sahibi olabilirsin.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=5838.0
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Suç duyurusu - Ahmet Beye cevabımdır.
« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2014, 00:49:59 »
Merhaba,

Öncelikle sizi yanılttığım için özür dilerim. Yazım aramızda her zaman yaptığımız şakalaşmadan başka birşey değildi. Diğer taraftanda sizden böyle bir yanıt almanın beni çok sevindirdiğini söylemek isterim.

Yazdıklarınız, model trenciliğe gönül veren siz dostlarımızın, bu kulübe ve bu foruma ne kadar ciddi yaklaştıkları ve verdikleri değer konusunda bir ölçek teşkil etmesi açısından bence çok önemli. Aramızda olduğunuz için çok mutluyum.

Saygı ve sevgilerimle,

Can

Çevrimdışı Ahmet ÖZBEK

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2014, 00:41:00 »
ben o an hızlıca okumuştum ve duygusal biri olduğum içinde haksızlık gibi gördüm ve yorumu yazmıştım  :) zaten forumu birkaç gündür inceliyorum o kadar bilginin yanı sıra paylaşım ve espri seviyesi de bence en ileri seviyede. Saygılar