Gönderen Konu: TCDD Yüksek Hızlı Tren HT 80000, ICE 3 Class 407 Velaro D'nin Turkuvaz mıdır?  (Okunma sayısı 5934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
Ankara'daki kaza yapan Yüksek Hızlı Tren HT 80000, Siemens üretimi Class 407 Velaro D olarak görünüyor.
Uzmanlarımızdan böyle olduğunu teyid etmemiz mümkün müdür?

Eğer öyleyse Fleischmann ICE3 448071 Sesli (DC), 448001 Sessiz (DC),
veya 398071 Sesli (AC) ile 398001 Sessiz (AC),
ya da
Roco 72041 Sesli (DC), 72040 Sessiz (DC),
veya 78041 Sesli (AC) Turkuvaz'a boyanarak HT80000 elde edilebilir mi?

Sesli modeller firma web sitelerinde 530 Euro olarak gösteriliyor.

Hatta daha güzeli, bu firmalardan biriyle anlaşılarak boyanmış olarak yaptırılabilir mi?

Görüşleriniz lütfen,
Selamlar
Özcan

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
100 - 200 tane için uğraşmıyorlar,,,1000 üzeri sipariş lazım,,, türkiye'de sünger baskı yapan maketçi  birkaç firma ile n scale için konuşmuştum....en az 8 tane ve  tanesine 2000 tl civarından aşşağı olmaz gibi rakamlar telafuz ettiler, sipariş olursa 3 d üretim de yaparız dediler,

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
Bu rakamlar modeller bizden, sadece baskı içindir, diye anlıyorum.
O zaman Fleischmann ya da Roco'dan boyanmamış almak mümkün mü, desem?

Özcan

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
100 - 200 tane için uğraşmıyorlar,,,1000 üzeri sipariş lazım,,, türkiye'de sünger baskı yapan maketçi  birkaç firma ile n scale için konuşmuştum....en az 8 tane ve  tanesine 2000 tl civarından aşşağı olmaz gibi rakamlar telafuz ettiler, sipariş olursa 3 d üretim de yaparız dediler,

İrfan bey dostum 100-200 için uğraşmıyorlar demişsiniz.Referansınız/kıstasınız nedir? Elde halihazır da kalıbı olan bir model var.Hani kalıbı modeli halihazırda olmasa yeni kalıp dökülmesi gerekse kabul uğraşılmaz ama alt tarafı boya/baskı gerekecek niye olmasın? Harun abi hatırlarsanız ACME yi 150 adete razı etmişti.Roco v.b üreticilerde 200-300 adete razı etmek mümkün olur zannımca...
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
     Bahsedilen bedelden daha ucuza slikon baskı ile yaptırma şansınız olabilir İstanbul da bir reklam fırması sahıbı dostum var yapabılır derım

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
Ben boyasız ve işaretsiz olarak Flesichmann ya da Roco ile konuşabilirim.
Bana kimlerle temas edebileceğimi söyleyebilecek var mıdır?
Bu vesile ile tüm Model Trenciler ailesinin yeni yılını da candan kutlarım.
Özcan

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi

İrfan bey dostum 100-200 için uğraşmıyorlar demişsiniz.Referansınız/kıstasınız nedir? Elde halihazır da kalıbı olan bir model var.Hani kalıbı modeli halihazırda olmasa yeni kalıp dökülmesi gerekse kabul uğraşılmaz ama alt tarafı boya/baskı gerekecek niye olmasın? Harun abi hatırlarsanız ACME yi 150 adete razı etmişti.Roco v.b üreticilerde 200-300 adete razı etmek mümkün olur zannımca...

acme den önce flesichmann veya roco yüksek sipariş istiyorlar diye mevzusu olmuştu, 150 adet sipariş verebilse çok güzel olur, n scale için de söyledim, ama n scale zaten hayal,,,,, harun abi acme'ye siparişi çok güzel olmuştu.,evet ama fleischmann  200 tane yapar mı ? keşke yapsalar güzel olur

Çevrimdışı Özcan

• Forum Üyesi
Sanki boyasız için anlaşma daha kolay olur gibime geliyor. Sonuçta üreticiye ek efor gerektirmiyor.  TCDD turkuvaz yazı işaret amblem vb. sanki Türkiye'de de olabilir diyordu, Sedat Bey.

Özcan