Gönderen Konu: Yurt dışından Gelecek ürünler için  (Okunma sayısı 17849 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Yurt dışından Gelecek ürünler için
« : Aralık 25, 2016, 21:59:40 »
Sevgili dostlar

Devlet artık yurt dışından gelen ürünlerde istisna tutarını EURO 75 ten EURO 25 e düşürdü. Artık neredeyse hiçbir şey alamayacağız. Bu düzenleme yapılırken Yurt içindeki üretimin korunması düşünülüyormuş.

Hepinizin yeni yılının umarım geçen yıl ki gibi olmadan daha güzel geçmesini dilerim

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
Ynt: Yurt dışından Gelecek ürünler için
« Yanıtla #1 : Aralık 26, 2016, 10:04:43 »
2016'nın yurt dışından alışveriş konusunda kısa özeti:

Paypal Türkiyeden çekildi. 12 senedir kullandığım bir hizmetti, 12 sene geriye gittik.
Kredi kartına yurt dışı alışverişlerde taksit kalktı. Tam hatırlamıyorum ama,  sanıyorum 5 senedir filan vardı, 5 sene geriye gittik.
Artan döviz karşısında maaşlarımız düştü ürünlerin TL fiyatları arttı, sonuçta alım gücümüz iyice düştü.
Şimdi de bu, minimum posta ücretinin €10-12 olduğunu düşünürsek ve gümrüklerin paket değerini hesaplarken ödenen toplam parayı dikkate aldığını düşünürsek alacağımız en ufak şeyin bile gümrük vergisine tabi olacağı ortadadır. 20 sene öncesinde her ısmarladığımız paket gümrüğe girer  vergi öderdik ( 1 CD için bile ödediğimi bilirim) 20 sene geriye gittik.
Sinir bozucu bir durum.

Serdar

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Aralık 26, 2016, 11:10:47 »
25 EUR ....... bu kadar uzatmaya gerek yok yasaklasınlar olsun bitsin

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
  • Yer: İzmir
    • Truva Linux
« Yanıtla #3 : Aralık 30, 2016, 09:35:38 »
Türkiye'deki ürünlerin vergi oranı düşürülse zaten millet dışarıdan almaz. Burda 100 TL olan dışarıda yarı fiyatına.

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2017, 08:44:33 »
Arkadaşlar Paypal'ı adres olarak yurt dışı gösterip kullananlar var. Şu ana kadar da sorun yaşamadıklarını söylüyorlar. Aşağıdaki linke bakın.

http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=12638.msg163159#msg163159

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2017, 11:42:39 »
Arkadaşlar günaydın

Biraz daha sabır derim. Başka ülkelerden Paypal kayıt açmak pek o kadar kolay değil ben Almanya üzerinden denedim. Sisteme kayıtlı kredi kartını kabul etmiyor. Diğer taraftan ürünle ilgili bir problem çıkması durumunda paypal garantiden çıkabilirsiniz.

Neden sabır çünkü Mayıs ayında paypal yeniden ülkemizde işlem yapabilme sertifikasına sahip olacak ve bizlerde işlemlerimizi yapabileceğiz.

Sedat ÇOKER

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2017, 13:33:16 »
Neden sadece Paypal'a bağlı kalırlar ki? Paypal neden yaza altyapıyı Türkiye'de oturtmaz? Bütün yabancı firmalar Türkiye üzerinden para kazanıyor ama vergi vermiyor. Devlette buna düzenleme ve kolaylık getirip teşvik etmeli. Engelleyerek bir yere varılmaz.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2017, 16:38:13 »
Arkadaşlar,

EBAY dan 1 ay önce (Amerika) ATLAS SD 35 lokosunu aldım,sadece PAYPAL kabul ediyorlardı ancak başka yerde bulamadığım için biraz satıcıyı sıkıştırınca VISA ile ödemeyi gerçekleştirdim.Daha sonra EBAY mail göndererek kredi kartı ile ödemelerimi yapabileceğimi bildirdi.

Vergi muafiyeti yeni sınırı ise 30 EURO dur ve 1 ocak 2017 den itibaren geçerlidir,bu tarihten önceki 75 EURO altı alışverişlerinize vergi uygulaması yapılamaz.

Bilginize.

Metin TOKMEN

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #8 : Şubat 28, 2017, 23:38:56 »
Visa ile ödeme nasıl oldu ki? Ebayden farklı bir sistem üzerinden mi çektiler?

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Mart 01, 2017, 10:02:56 »
Yurtdışından dilediğiniz veya güvendiğiniz takdirde mail order ile alış veriş yapabilirsiniz. Burada paypall in en büyük avantajı ürünü belirtilenden farklı bulursanız ücret iadesinde PAYPALL hemen aksiyon alıyor VISA vb ödeme sistemlerinde yorulabilirsiniz

Çevrimdışı atlantis

• Onur Özdemir
  • Global Moderator
  • Forum Üyesi
    • Truva Linux
« Yanıtla #10 : Mart 01, 2017, 10:53:44 »
Mail order da çok güvenilir biri olmadıktan sonra zor. Biraz daha bekleyelim bakalım. Paypal geri açılır yakında.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Mart 01, 2017, 16:06:43 »
Satıcı halletti ama nasıl bilmiyorum. Daha sonra EBAY Kredi Kartınla ödeme yapabilirsin diye mail gönderdi,sıkıntı çıkarmayacaklar gibi.

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Mart 01, 2017, 16:12:08 »
Kart bilgilerin istiyorlar ama bende sanal kartımın bilgileriyle hallediyorum işi ,istediğin zaman sanal kartı yeniliyebiliyorsun zaten.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Yurt Dışından Gelecek ürünler Için
« Yanıtla #13 : Mart 02, 2017, 11:58:40 »
Ben amerikada bi adrese tanımlayıp ürünlerimi aldım
Ama herşey takılıyo gümrüge
İlk parti takıldı
Yeni parti Takılmazsa nasip bakalım

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #14 : Mart 02, 2017, 12:13:15 »
Takılacağını bile bile sipariş açtım
Nekadar vergi komisyon v.s alıyorlar bilginiz varmı?

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Mart 02, 2017, 12:21:45 »
Sanırım 1500 EURO sınırına kadar ticari değil. Bu sınıra kadar Avrupa birliğinden gelirse %18 ,USA ve diğerlerinden gelirse %20 gümrük vergisiyle sorunsuz evine kadar gelir.30 EURO ve altı gümrük vergisiz evine kadar gelir.Geçen yıl tüm setlerimi ve neredeyse tüm çevre malzememi bu şekilde parça parça yurtdışından aldım.

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Mart 02, 2017, 14:24:25 »
Benim tecrübelerim de Metin Bey'in yazdıklarıyla uyumlu.
Geçen sene bu aylardan beri (mart-nisan gibi) benim her siparişim gümrüğe girmiş çıkmış ve açılmış olarak geliyor. 10 Euroluk plak-cd-kitap gibi şeyler bile dahil. Bazen 60 kuruşluk gümrük sunma ücreti alınıyor bazen alınmıyor. Paketlerin açılıyor olması sinir bozucu bir durum. Daha yüksek ücretli ve vergiye tabi olan paketlerim de oldu 180-200 tl civarlarında vergisi olan paketler ayağıma kadar geldi, ödemeyi burada yaptım.
Serdar

Çevrimdışı TRAINMAN

• Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Mart 02, 2017, 16:43:26 »
Ancak;
Yılbaşından önceki son siparişlerimi 75 EURO altında ve sınırında ,Almanya daki bir firmadan  (kargo bedeli düşük olduğundan 8,4 EURO) yaptım.Vergi vermektense parça parça aldım.Fakat İstanbul Posta Gümrüğünde 3 tanesine vergi uygulanmadı diğer 4 tanesi gümrük vergisi ödemeli geldi.Saçmalığı görüyormusunuz,kafalarına göre işlem yapıyorlar.Bende geri ödenmesi için diğerlerini de örnek göstererek,yeni uygulamada  1 Ocakta resmi gazetede yayınlandığından, bu tarihten itibaren 30 EURO sınırının geçerli olacağını belirterek itiraz ettim.Geri almadan bırakmam. ;D 

Çevrimdışı Burak KODAK

• Burak KODAK
  • Forum Üyesi
  • Yer: KKTC
« Yanıtla #18 : Mart 02, 2017, 17:36:11 »
paypal türkiye kapandığından dolayı ben de paypal ingiltere üzerinden hesap açtım. (www.paypal.uk) Bir yıldır bu şekilde amerikadan alışveriş yapıyorum ve hiç sorun çıkmıyor. Ben Bachmann HO koleksiyon topladığımdan "thefavoritespot" ve "internetrailroad" isimli satıcılara bakmanızı öneririm. hem toptan hemde çok ucuza satış yapıyorlar. Tabi en önemlisi de çok dürüst satıcılar. Paketleme konusunda ayrıca süperler. Kesinlikle tavsiye ederim.
Zihinsel bir uğraşı içermeyen boş zaman ölümdür ve diri diri gömülmektir. Seneca

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Mart 17, 2017, 01:16:13 »
Bugün Amazon'dan bir paketim geldi, 3 tane dvd var içinde ve paket tutarı 115 tl ediyor, 30 tl gumruk vergisi odedim. Sinir bozucu.
Serdar