Gönderen Konu: FLEİSCMAN DİJİTAL  (Okunma sayısı 2999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

simena06

• Ziyaretçi
FLEİSCMAN DİJİTAL
« : Ekim 16, 2007, 16:10:34 »
ARKADAŞLAR YENİ BASLIYORUM FLEİSCMANN DİJİTAL STARTER SET ALDIM LOCOMDA SOUND DECODERİ VAR F1/F2 SOUND ACITIGMDA MARS YAPARAK BALIYOR KORNASINI ÇALIYOR VE GIDISE GÖRE SEISIN I VERIYOR DURDUGUMDA BALATA SESLERINIDE ALIYORUM AMA GIDERKEN KORNAYI KENDIM CALAMIYORUM ACABA AYRICA KORNA DECODERIDEMI VAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: FLEİSCMAN DİJİTAL
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2007, 17:35:19 »
Dijital sistemlerin fonksiyonları aç/kapa mantığında çalışıyor, güldüreyim biraz musluk gibi.

Yani fonksiyon tuşuna bastığınızda fonksiyon açılıyor, tekrar bastığınızda kapanıyor.

Örneğin F0a bastığınızda ışık açılır tekrar F0a basana kadar ışık yanar(aslında F0 fonksiyonu açık olarak durur, bilgisayarca 1 set edilir)

Ses decoderlarında da benzer olarak F1e bastığınızda ses özelliği açılır tekrar F1e basana kadar ses özellikleri açık kalır.

Sesler de fonksiyonlara bağlandığı için aynı durum sözkonusu ancak korna, düdük, çan sesi gibi efektler basıldığında çalar ve biter. F2ye basıp kapatıp tekrar F2ye basarsanız korna çalacaktır. Hornby Elite kumanda da bu işi kolay tekrarlamak için On/off tuşu konmuş. Fleischman'ı bilmiyorum ancak fonksiyon seçimini yaptığınız tuşla deneyebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse.

F1 ile sesi açtınız, F1 açık , Ses Açık
F0 ile ışığı açtınız, F0 açık, Işık Açık
F2 ile korna çaldınız, F2 açık kalır, Ses çalar biter, tekrar çalmak için
F2ye basın F2 kapanır
F2 ye basın F2 açık korna çalar.