Gönderen Konu: USA/TC S-160 ‘’Sovyet Demiryolları’’ SZD WA 122  (Okunma sayısı 19029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: USA/TC S-160 ‘’Sovyet Demiryolları’’ SZD WA 122
« Yanıtla #20 : Ocak 19, 2017, 19:59:35 »
Sayın Teoman Bey,

Önerinize yanıt gelmemesine rağmen, TCDD'de kullanılan S-160 lokomotifin Roco firması tarafından üretilmesini ve ülkemizdeki model trencilerin sahip olmasını arzu ederim.

Ancak, fiyatı çok yüksek gelmiş olmalı ki bir yanıt gelmedi.

Aramızda, koleksiyon/kurgu yapan veya işleten üyeler de olsa bile  bu fiyatlarda alabileceğini zannetmiyorum.

Bence ortak olarak bu lokomotifi alalım ve sizin emeklerinizle MTK'da sergileyelim.

Ben üretim olursa almaya hazırım.

Saygı ve selamlarımla.

Alp.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: S-160 TCDD Logosu ile ilgili Harun Bey'in Dikkatine!
« Yanıtla #21 : Ocak 19, 2017, 21:10:42 »

Sayın Alp Bey, merhaba.

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Ancak diğer modeltrenci arkadaşlarımızdan da farklı düşünceleri olabilir.

Harun Bey, bu ay sonunda katılacağı fuarda mutlaka Roco yetkilileri ile görüşüp, bizlere olumlu veya olumsuz
bir cevap verecektir.

TCDD plaketli olmasa bile Harun Bey, ithalatçı firma sahibi olarak bu modelin temin edilmesinde, isteyen modeltrenciler
için gerekli  girişimde bulunabilecektir.

Sabırla beklemekte yarar vardır. Ortaya çıkan duruma göre bu model ile ilgilenen modelciler, kişisel isteklerine göre
modelin temin edilmesine yönelik bir yol izleyeceklerdir.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

İtalyan modeltrenciler çok şanslılar. Kendi ülkelerinin demiryolu modeli  S-160 FS modelini alıp, kurgularında kullanmaya
başlamışlar. Darısı biz Türk modeltrencilerinin başına...

« Son Düzenleme: Ocak 19, 2017, 21:41:30 Gönderen: Teoman Kardaşlar »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #22 : Ocak 20, 2017, 00:26:36 »
Aynen Teoman hocanın dediği gibi Harun fuarda Roco ile görüşecek , fiyatının da Türkiye için biraz daha makul yapılması konusunda bastıracak , başarır mı bilemiyorum.

Alp bey her şeyi buraya yazmıyoruz ama aramızda konuşuyoruz , modeli bekleyen ve almak isteyen çok insan var.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: Roco s160
« Yanıtla #23 : Şubat 27, 2017, 20:05:12 »
Saygıdeğer modeltrenciler,

Hatırladığım kadarıyla, "Nuremberg  2017 International Toy Fair/Nürnberg Oyuncak Fuar"ı  Şubat 2017 ilk haftası içinde 01-06/02/2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Bu konuda fuara katılanlar var ise, bilgi sahibi olanların, kanaatlarının/görüşlerinin/eleştirilerinin paylaşmasının bizlerin aydınlanması açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Alp 

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: USA/TC S-160
« Yanıtla #24 : Mart 18, 2017, 21:42:50 »
Bu konuda,

gelişmelerden nasıl bilgi sahibi olabiliriz?

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #25 : Mart 19, 2017, 18:35:42 »
Alp bey , Harun rocoya bu konuyu aktarmış ve onlardan cevap bekliyor , hala bekliyor ve bekliyor , bakalım ne zaman cevap gelecek , bekliyoruz.... :D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Mart 19, 2017, 18:57:51 »
Kemal Bey, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Mart 19, 2017, 21:53:07 »
Alp bey merhaba,

Arkadaşlar sorunuzu yanıtladılar, ama ben biraz daha açıklama getireyim.

Bu lokonun imalatı ile ilgili herşey buraya yazılır. Ama sabırlı olun. Öncelikle bunun yapılabilirliği Roco tarafından onaylanacak, Proses ve Roco arasında adet ve fiyat bazında anlaşma sağlanacak. Ancak bundan sonra Roco bunu imalat programına koyacaktır. Buda en iyimser tahminle 2018 in ikinci yarısı demektir. Aceleye mahal yok.

Kolay gelsin,

Can

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #28 : Mart 19, 2017, 22:27:41 »
Can Bey merhaba,

Gelişmeler konusunda, bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Anlaşılıyor ki, sabırla beklemekte fayda var.

Sevgi ve saygılarımla.

Alp.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: USA/TC S-160 TCDD modeli
« Yanıtla #29 : Ocak 05, 2018, 21:35:24 »
İyi yıllar,

Bu konuda paylaşabileceğiniz yeni bir gelişme var mı?

Sevgi ve saygılarımla.

Alp.

« Son Düzenleme: Ocak 05, 2018, 21:46:28 Gönderen: Alp ÖNEY »

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Ocak 05, 2018, 22:37:21 »
Merhaba,

Tavsiyem bu konuda fazla birşey beklememeniz. Zira Ağustosdan beri Roco/Fleischmann grubunun iflasa gitmesi ve satışa açılması söz konusu. Dostumuz Kemal benden daha bilgili bu konuda, sanırım buraya bildiklerini aktaracaktır.

Almanca bilen arkadaşlar aşağıdaki linke bakabilirler. Benim Almancam tercüme için yetersiz.

http://www.manager-magazin.de/unternehmen/artikel/roco-fleischmann-wird-von-kpmg-verkauft-a-1163756.html

Sevgiler hepinize,

Can

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
Ynt: USA/TC S-160 TCDD modeli
« Yanıtla #31 : Ocak 06, 2018, 19:29:50 »
Can Bey,
Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.
Sevgi ve saygılarımla.
Alp

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #32 : Ocak 06, 2018, 21:28:09 »
Merhaba,

Tavsiyem bu konuda fazla birşey beklememeniz. Zira Ağustosdan beri Roco/Fleischmann grubunun iflasa gitmesi ve satışa açılması söz konusu. Dostumuz Kemal benden daha bilgili bu konuda, sanırım buraya bildiklerini aktaracaktır.

Almanca bilen arkadaşlar aşağıdaki linke bakabilirler. Benim Almancam tercüme için yetersiz.

http://www.manager-magazin.de/unternehmen/artikel/roco-fleischmann-wird-von-kpmg-verkauft-a-1163756.html

Sevgiler hepinize,

Can

Can abim.... aslında bu pek te sorun deil bence çünkü roco ve fleischmann in sorunları yıllardır bilinen birşey.esas sorun bizden bi atilim olmaması.maalesef harun abi iç piyasayı boşladı.son zamanlar da bilhassa klubün sosyal medya sayfasında ki gelişmeler malumun.... roco s160 in kalıbını yeni hazırlandığından etinden sütünden faydalanmak isteyecek haklı olarak.şu ana kadar bildiğim ciddi öneri gelmedi önlerine harun abinin yaptığı görüşmeler haricinde....  üzerine düşülüp gereken gayret gösterilse olmayacak iş deil bence.....

Sevgiler...
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #33 : Ocak 07, 2018, 12:29:10 »
Merhaba,

Roco ve Fleischmann 2015 alıcı bulamıyormuş. 2015 de ciro 49.5 mio. Avro olmuş zarar 15 mio imiş. 2018 içinde aynı durum bekleniyormuş. Marklin cirosu da 15/16 da 94 mio. a gerilemiş. Kartel kanunu kapsamında bu firmalar bir çatı altında toplanamadığından durum belirsiz. Bence; 10 yıldır bu terane devam ediyor. Kapanan eden de yok. Fiyatlar da arttıkça artıyor. Her yıl 15 mio. Avro zarar eden bir firma nasıl açık kalıyor anlamadım. Başka iş var bunun altında.

Sevgiler hepinize,

Can

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #34 : Ocak 07, 2018, 12:31:12 »
Katılıyorum sana Can ağabey.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #35 : Ocak 07, 2018, 12:38:47 »
Yazının ilk paragrafında da adam bu enteresanlığı dile getirmiş. Firma satışta ama, alıcı kiminle nasıl direk irtibata geçecek bir adres yok diyor. Ancak şirket ana sayfasındaki genel mail adresi üzerinden şef’e ulaşmaya çalışmak gayri ciddi bir durum diyor.