Gönderen Konu: Intermodellebau Dortmund 2013  (Okunma sayısı 7120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Intermodellebau Dortmund 2013
« : Nisan 15, 2013, 15:57:57 »
Hepinize merhaba,

Fuardan yeni döndük. İkimizde yorgunuz. Resimler için biraz beklemeniz gerekecek.

Bu bayrak geçen sene burada yoktu. Bu sene buradaysa Harunun sayesindedir. Sağol Harun. İyiki varsın.

Sevgiler,

Can-Oruç
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2013, 22:28:21 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Intermodellebau Dortmund 2013
« Yanıtla #1 : Nisan 15, 2013, 17:10:50 »
Hoşgeldiniz ve tebrikler!
Heyecanla fotoğraflarınızı bekliyoruz...
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2013, 22:55:58 Gönderen: Harun »
Herşey rayında...

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Ynt: INTERMODELLBAU DORTMUND 2013
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2013, 07:23:11 »
Can Bey.Hoşgeldiniz.Görüşmek dileğiyle.

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2013, 11:45:52 »
   Bayrağımızın orada dalgalanması ne kadar güzel bir şey.Bu gururu bize yaşatanlara gönülden teşekkürler.

Saygılar selamlar  Sedat NİŞANCI       

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2013, 15:14:08 »
Valla geçen sene var mıydı bilemiyorum ama geçen sene burada bi Türk kurgusu olmasına rağmen koymadılarsa ayıp etmişler.

Zaten Almanlar kadar acaip bir millete raslamadım Avrupa'da. Avrupa dışındaki yerleri bilemiyorum ama Almanlar bizim askeriyedeki şu duruma benzer bir şekilde yaşıyorlar.

Askerde bilirsiniz acaip saçma yasaklar ve kurallar vardır. Ve de ne sorsanız yasaktır, onun için bazı şeyleri sormadan yaparsınız.

Almanlar da aynen böyle, esneklik sıfır, kuralı olmayan bir şey istenir ya da sorulursa neredeyse felç geçirip, bloke olup saçmalamaya başlıyorlar.

Makarnanın üstüne bir kaşık peynir istiyorsunuz yok veremeyiz diyebiliyorlar. Garson kız gidip şefiyle falan konuşuyor da zar zor hallediyoruz problemi.

Dün bir kafede masanın üstüne derilerimi, sigaramı, gözlüğümü falan bırakıp menü yok diye kalkp diğer masaya almaya gittim. Dönünce baktım masada birisi oturuyor. Dedim ben burada oturuyorm. Adam ama kalktın diyor. Deli misin eşyalarım burada gömedin mi diyorum. Gene "ama kalktın" diyor.

O kadar kurallarla yaşıyorlar ki hemen panikliyorlar, dediğim gibi saçmalıyorlar. Fuarın son günü arkadaşımla su alıyoruz büfeden o gazlı aldı parasını ödedi. Ben sonradan bir tane de gazsız ilave dedim. Kadın hemen terslenmeye başladı. Efendim ikisini niye beraber söylememişiz.

Askerden bir hatıra aklıma geldi. Büfede yarım ekmeğe ufak bir sosis koyuyor Mehmetçik. Diyoruz ki 2 tane koy 2 tane parası verelim. Yok diyor bir ekmeğe bir sosis koyabilirim. Ya diyoruz atacağız o zaman ekmeği. Olmaz emir var sayı şaşarsa ceza alırım. Almanlar da yanı hesap.

Orada yaşayan bir arkadaşım anlattı. Kavşakta trafik bloke olmuş kimse kıpırdamıyor. 15 dakika sonra arkadaşım kalkıp gitmiş bakmış elektrikler kesilmiş trafik ışıklarının hiçbirsi çalışmıyor.

Almanlar da kurallara uyuyor ya, yeşil yanmıyor diye kimse kıpırdayamıyor. Elektrikler tekrar gelene kadar bizim arkadaşlar trafik polisliği yapmış da sıkışıklık geçmiş.

Böyle bir olayın yaşanmadığı tek günümüz geçmedi.

Haa evet sonuçta onlar paraca refah ülkesi, kurallar işliyor. Biz de fakir ve kuralların işlemediği bir ülkede yaşıyoruz. Ama bir ortası olsa iyi olur be kardeşim. İkisi de zor.

Tabii hepsi böyle değil ama istisnaları çok çok az. Hitlerin torunları oldukları ve bunları nasıl koyun gibi güdebildiğini anlıyorsunuz.

Almanya'da yaşayan ama kapalı, konservatif çevrelerinde yaşamayan, bunların arasında yaşamak zorunda olan Türklere büyük sabır diliyorum.

Harun

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 16, 2013, 17:56:27 »
Harun Bey.Öncelikle hoşgeldin.Anlaşılan bu sefer epeyi dertlenmişsin.Ancak yinede fotoğraf çekdiysen sitede bekleriz.Görüşmek dileğiyle.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #6 : Nisan 16, 2013, 22:27:39 »
Yok yok bilakis. İnsan Almanya'da yasakları delmenin dayanılmaz zevkini yaşıyor. :)

Neyse bu konu amacından sapmasın. Oruç ve  Can'ın resimlerini ve muhtemel yorumlarını bekliyoruz.

Harun

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2013, 20:34:50 »

Resim yerine bana ilginç gelen birkaç katılımcı firmaya  ait web sitesi :

www.weinert-modellbau.de

www.streetsystem.de      (car sistem )

www.langmesser-modellwelt.de  (silikon kalıp )

www.moebo.de   

www.mkb-modelle.de

Sevgiler

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2013, 21:08:28 »
Sevgili dostlar hoş geldiniz. Oruç paylaştığın sitelerden mkb nin evleri çok güzeller. Geçen sene fuarda yakından görme imkanım oldu. Ancak evler gerçek H0 ölçekte yapılmışlar ve diğer kit evlerin yanında çok büyük kalıyorlar.

Sevgiler

Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Intermodellebau Dortmund 2013 çok hastayım
« Yanıtla #9 : Nisan 18, 2013, 20:33:56 »
Arkadaşlar , Can abimle konuştum , geldiğinden beri ateşler içinde hasta , bu yüzden " resimler haftaya "  dedi ve hepinize selam söyledi..........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Nisan 18, 2013, 21:12:59 »
Can kardeşimize geçmiş olsun.İnşallah kısa sürede iyileşir.