Gönderen Konu: Loxx Bostancı  (Okunma sayısı 138772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan Ayhan

• Forum Üyesi
    • Volkan AYHAN
Ynt: Loxx Bostancı ( bizim kurgudan ilk gerçek görüntüler )
« Yanıtla #40 : Eylül 04, 2010, 15:20:18 »
Kemal bey, Harika bir kurgu. Müthiş haz verici. Tebrik ederim.
Bir gün bende katılmak isterim.
Bahaneyle tanışmış oluruz.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #41 : Eylül 05, 2010, 14:04:02 »
Halil kardeşim , evet tespitin doğru her iki tarafa da bir hat gelecek,Ozan kardeşim senin yaptığın iş bundan çok daha zor ve zahmetli, Volkan bey , Okan'la konuştum seni haberdar edecek,bekliyorum.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #42 : Eylül 14, 2010, 11:22:30 »
Merhaba Kemal bey,

Kurgunuzun yapım aşamalarını keyifle izliyoruz. Ve ilginç fikirler alıyoruz.
- masanın kenarlarına çekmeceler koyarak kontrol sistemini ve diğer kontrol (makas gibi) anahtarlarını içine yerleştirmek VE kullanılmadığı zaman ortalıkta olmadıkları için daha geniş gezi alanına sahip olmak iyi fikir.
- gelecekteki yapacağımız kurgular içinde iyi bir örnek oluşturuyor.

Ayrıca bir kaç nokta daha,

Buharlı lokoların olduğu POSTER çok güzel olmuş . Bizim öğrencilerden biri İngiltereye gitmişti, benim trenlere olan merakımı bildiği için, aynı posterden bana almış. Bende çoğaltım, tren odasına,  yazlığa ve ofisime koyacağım.

Makasları nasıl bir devre ile kontrol edeceksiniz ? Anladığım kadarı ile Selenoid yani bobinli tip makaslarınız (Amerikan tipi değil!). Bu tip makaslar, özel anahtarları ile (bunların bir kısmı  meknik anahtar ve kullanıldıkça bir süre sonra iyi çalışmıyorlarmış!) kumanda ediliyorlar. Bu tip makaslar ATMALI (Pulslu) bir sinyal ile sürülmeleri gerekiyor, eğer sürekli gerilim verirseniz bobinler yanar duman çıkar ve ölür. Bence bir elektronik devre ile kumanda etmek daha uygun olur.

Kolay gelsin, tüm sistem yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Ama fotolardan tam olarak tümünü anlayamadım.

selam ve sevgiler

Sermet Eray

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #43 : Eylül 20, 2010, 00:10:44 »
Aynur hanım , Sermet bey mesajınızı yeni farkettim , sizleri özledik umarım yakında görüşürüz.
Makas kumandaları ile ilgili yazdıklarınız doğru , benim kullanmayı düşündüğüm düğmeler ,yaylı bas bırak şeklinde ve en ufak bir takılma olur ve devamlı akım verirse kısa zamanda bozuluyor,aslında ben daha önce kullandım biraz dikkat ile pek kaza olmuyor ama  bunların yerini tutacak başka bir ürün bilmiyorum,bilen ve kullanan varsa yazsın lütfen.
Yakında ray planını da buraya koymaya çalışacağım.
Selamlar sevgiler....
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #44 : Eylül 20, 2010, 16:17:30 »
Merhaba, Kemal bey,

Biz şimdi Antalya'da tatildeyiz ama arada bir forma bakıyoruz. Dönünce, benim daha önce denediğim ve güzel çalışan (AMA Lima makasları için optimize edilen) bir devrem var. Onu size gönderirim sizin makaslarla denersiniz umarım iyi çalışır.

şimdilik hoşça kalın.
selam ve sevgiler.

Aynur&Sermet eray

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı İMDAT baskına geldim
« Yanıtla #45 : Ocak 02, 2011, 23:24:04 »
Sabah saat 13.30 da ( yuh sabaha bak ) telefon çaldı ve Ufuk " kapıdayız abi açsana " dedi , İhsan abi Ufuk Barbaros , oturmaya geldik dediler , yarım saat sohbetten sonra " içeri gidip biraz tren yürütelim " dediler bende yutup peki dedim .

Aman Tanrım içeri girer girmez önce " bunlar çalışmaya engel olur " diyerek yandaki tahtaları söktüler , arkasından raylar söküldü ve Ufuğun henüz tamamlanmamış çizimi üzerinden ray döşemeye başladılar.

Ben canhıraş bir şekilde " durun etmeyin , Teoman hoca ile İlyas hoca gelecek , tren yürütücez " dedim ama 3 kişi beni dinlemedi maalesef , İhsan bey " zaten onun için geldik ya ,hocalardan sıfır alıp oturacaktın aşağı, rezil olma diye yapıyoruz hem teftiş başlamadan önce tren çevirecek duruma geliriz merak etme " dedi.

Haydi hayırlısı , ne diyeyim adamlar malını iyi tanıyor dediklerimizden , ben başka türlü başlamıyacaktım , bu arada kötü bi kurgu  olursa  rahatlıkla suçu onlara atabilirim.

Bir kaç resim çektim sonra koyarım.Teşekkürler dostlarım.

Bu arada bu konunun ilk mesajına Harun hain bir  " Uncle Sam wants you " uyarlaması fotoşop koymuş bir bakın bence .. ;D   ;D
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2011, 23:34:01 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
Ynt: Loxx Bostancı
« Yanıtla #46 : Ocak 08, 2011, 23:26:37 »
Kemal Abi;
Müsadenle bugünki zevkli çalışma ve sohbetten görüntüler paylaşmak istiyorum.

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı gürkan genç

• Forum Üyesi
« Yanıtla #47 : Ocak 23, 2011, 12:35:47 »
Selamlar abiler çok güzel olmuş ellerine sağlık süper olmuşş

(   ,----- - -
    \_/        ___
 c--U---^--'o  [_
 |--------------'_|
/_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #48 : Ocak 27, 2011, 08:13:39 »
Çayın güzelliği,muhabbeti ve keyfi gösteriyor,,,,,,

Ho scale kolleksiyonu da 10 numara,

Eh daha ne ister insan,

Keyifle takip ediyoruz,

Selamlar,sevgiler,,

İrfan.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Loxx Bostancı , çalışma ve teşekkürler
« Yanıtla #49 : Şubat 15, 2011, 01:28:14 »
Değerli arkadaşlar , loxx Bostancı mobilyaroma da çalışmalar devam ediyor , biraz resim koyup biraz da çalışmalar hakkında bilgi vermek istedim , tabi bir de teşekkür etmek istediğim dostları saymak istedim.

Dediğim gibi hızlı bir çalışma temposu başladı , ben oldukça basit ve hızlı bir şey yapıp bir an önce bitirmek amacında idim , bana üzerinde tahta kısımlar gözükmeyen çok fazla ayrıntı olmayan bir kurgu yeterli geliyordu ancak dostlar bırakmıyor  , iş bittiğinde eğer  göze çok hoş gelmeyen yerler görürseniz bilin ki benimle yaptıkları savaşı kaybettikleri yerlerdir.Yani bana rağmen iyi şeyler yapmaya çalışanların kabahati değildir.

Yapım aşamasında başta sevgili İhsan abim olmak üzere proje mühendisi ve şantiye şefi Ufuk Baysal’a , Barbaros Ağırbaş’a  , boyama ve gitar konserleri için  Doğan Ür’e  , malzeme ve doğa yüzeyleri katkısı için Ferda Genç’e  , güzel bir plaktorna hediye eden ve ilginç malzemeler bulmamızı sağlayan Mahmut Zeytinoğlu’na , elektronik konusunda sağlayacağı katkıları için Okan Bekatlı’ ya , huysuz trenci kardeşim Nedim’e  ve hepimizi tanıştıran postane arkasındaki Karun kadar zengin Harun Yamanlar’a ve izleyen destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum .( hafıza sorunu olan biri olduğum için özel teşekkür etmeyi unuttuğum kim varsa “ hooop beni unutmuşun hemşeriiiiim “ şeklinde bir mesaj atarsa iyi olur.)

Doğan kardeşimin eskitme yaptığı br 94 fleischmann

Mahmut bey’in hediye ettiği plaktorna , şu andaki görünümü farklı , çünkü çok güzel boyandı , bir sonraki mesajda resmini koyacağım.

« Son Düzenleme: Mart 01, 2013, 22:29:42 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #50 : Şubat 15, 2011, 11:17:23 »
Kemal abi dehşet diyorama oluyor.harun abi kulüpteki diyaromayı gözden geçir bence.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #51 : Şubat 15, 2011, 12:40:26 »
Harika. Uzun uzun hatlar. Keyfinden durulmaz. Elinize sağlık arkadaşlar. Grup çalışması olmasıda başka bir keyif. Darısı hepimizin başına.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #52 : Şubat 15, 2011, 14:04:30 »
Şimdiden çok güzel gözüken ve bittiğinde harika olacağına emin olduğum bu kurguda  Ufuk, Barbaros ve Doğan harıl harıl çalışarak harika işler çıkartırlarken ben  Kemal'in model trenlerle ilgili kirli çıkılarını karıştırmakla meşgul olmama rağmen hiç bir katkım olmadan listeye beni de alan Kemalciğime teşekkür ederim. Benim şahit olduğum zamanlarda Barbaros çok güzel çevre düzenlemeleri yaparak kurguya renk vermekte, Doğan Kemal'in bütün itirazlarına rağmen harika bir şekilde rayları eskitmekte ve kurguya gerçekçilik katmakta. Ufuk ise inanılmaz bir sabır, plan ve beceri ile santim santim kusursuz bir şekilde rayları monte etmek ile uğraşmakta. Kısacası bu kurgu tam bir ekip çalışması ile ilerlemekte olduğundan sonuçta çok başarılı oluyor. Ellerinize ve emeğinize sağlık arkadaşlar.   
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #53 : Şubat 15, 2011, 17:38:19 »
Değerli arkadaşlar , destek veren mesajlarınız  bile  bir  yardımdır  ( kurguda çalışan ve bana rağmen iyi bir şeyler yapmaya çalışan köleler mutlu olup aktive oluyorlar ve daha çabuk daha iyi çalışıyorlar  ;D  ;D   ;D

Yeni resimler koyuyorum

Köleler keyifle ve türküler söyleyerek çalışıyor,

Sanatçı kölemiz Doğan , hem fırça ile harikalar yaratıyor hem de gitarda pena ile ( arkadaşın elindeki pena da Cat Stevens tarafından kendisine hediye edilmiştir yani ona göre )

Hay Allah Ferdacım yanlışlıkla senin seyreden pozunu koymuşum  ;D   ;D Ferdanın çalışma alanı henüz hazır değil arkadaşlar ondan seyrediyor.

Barbaros bomboş köşeyi harika köşeye çevirme işine başlarken

Ufuk tadına bakarak alçının tutup tutmadığını kontrol ediyor ( böyle kontrol edilirmiş vallahi , ya da beni kandırıyorlar,  bilemiyorum )

Barbarosun köşe yavaş yavaş beliriyor

Baş köle Ufuğun yıllardır peşinde koşup sonunda aldığı Hitlerin trenlerinden E 19 plaktornada , çok zamandır bu treni beklediği için elinden almaya kıyamadım , güle güle kullansın ( bir müddet için tabiiiiiiiiiiiiii  ::) )

İşçiler harıl harıl çalışıyor , yeni hatlar döşeniyor , tünelin arkası komşuya açılıyor   ( henüz kapalı ama içerde çalışma devam ediyor , komşuya çay göndereceğiz vagonla )

Walthers plaktorna ile Kibri lokshop’u  kavga dövüş birbirine uydurduk ( zor oldu ama )

Kömür yükleme , tamir bakım vs alanı

Biraz da uzaktan bakışlar

« Son Düzenleme: Mart 01, 2013, 22:36:49 Gönderen: kemalomay »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #54 : Şubat 16, 2011, 22:07:01 »
Kemal Beyciğim bu düz hatlar gerçekten çok nefis olmuş, gerçi bizim gördüğümüz duruma göre oldukça değişiklik yaşamış ama buralarda loko yürütmenin tadına varılmıyor. Katkısı olan tüm dostlara ellerinize sağlık diyelim... İyi çalışmalar... İlyas Şıklar

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #55 : Şubat 17, 2011, 02:23:03 »
Taşralılara  pek göstermiyorlar ama olsun,

Şaka bir yana, muhteşem oluyor bence, hepinizin eline koluna sağlık, Kemal dostum Allah güzel trenler yürütmek nasip etsin.

Selamlar, sevgiler hepinize,

Can

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #56 : Şubat 17, 2011, 18:13:54 »
osman bey haklısınız loxx bostancıya girmek avrupa birligine girmekten daha zor şeytan diyor yan daireyi satın al öz loxx bostancıyı kur halka aç

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #57 : Şubat 17, 2011, 18:29:07 »
kesinlikle haklısın serkan kardeşim....
Karun gibi zengin dediği arkadaşımızın, dükkkanından daha çok adette, materyalleri olan bu loko milyarderi olan bu zat-ı muhtereme..
yaw ben de ,eski yeni bir kaç bina ile katkıda bulunurum,teşekkür vs istemiyorum,güleryüzün yeter dediğim halde...
apabey gel bigün evdeki varlığımı ,şantiyemi gör bile demedi...:(
ya baskı rejimi uygulayp,tv lerde gördüğümüz gibi yapcaz....
ya da dediğin gibi bişeylerrr. ama 40 kişi yanyana gelsek,özbostancı loxx'a bizim gücümüz yetmez ki....

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #58 : Şubat 17, 2011, 18:51:11 »
haldun abi bir şekilde yapaıcaz sayısal oynayalım loto toto tutar inşallah o zaman bostancıdan kadıköye hat cekeriz

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #59 : Şubat 18, 2011, 20:08:35 »
Sevgili dostlar , güzel dostlar , acele edenler gelip gördüler , acele etmeyenlere bitince gelin görün diyorum , benim elimde olsa ben öyle yapacağım   ::) , ama köleler beni yer diye korkumdan yardım ediyorum , yoksa en güzeli parti parti görmek yerine bitmişini görmek bence.
Ben kimseyi davet etmiyom vallayi billayi , gelmek isteyenler ben geliyorum diyo , ben şu gün geliyom diye mesaj atın veya arayın yeter.
Serkan'ın yan evi alıp tünelden girme  fikri güzel ama pahalıya mal olur  ;D  kapıdan gelseniz daha kolay.
Destek mesajlarınız için teşekkürler , sanırım fena bişey olmucak , kadro mükemmel , ben de fazla engellememeye uğraşıyorum ( tabi bana biraz pahalıya mal oluyor çünkü her malzemenin en iyisini istiyorlar )Haziran ayı içinde bitirmeye niyetliyiz ( Atlantis hariç yalnız üst kat için )
Yeni resimler yakında.Selamlar sevgiler hepinize.....