Gönderen Konu: Yurt dışından Gelecek ürünler için  (Okunma sayısı 17801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Ynt: Yurt dışından Gelecek ürünler için
« Yanıtla #40 : Şubat 03, 2018, 10:31:39 »
Hepsinin gümrüğe girmesi ilginç, bana ayda bir paket gelir, 30 euro üstü olanlar hariç hiç biri açılmadı, size özel bir durum olmuş sanki

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #41 : Şubat 05, 2018, 09:20:46 »
Bana da çok sık paket gelir ve 2016'dan beri durum böyle. Bana özel bir şey olabilir tabi.
Serdar

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #42 : Şubat 06, 2018, 01:42:03 »
Bu durum iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı, hadi ben  paypal yasağını hallettim de halledemeyeler ne olacak, değerinin iki üç katına satış yapmaya kalkan çok ortalıkta.
Ebay işini halletmek de yetmiyor, satıcıların anca on da biri buraya gönderiyor, gönderenlerin de bazıları sadece paypal adresine gönderiyor. Yani istediğimiz parçaya ulaşmak çok daha zorlaştı.

Çevrimdışı msu

• M. Serdar Uslu
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #43 : Şubat 07, 2018, 13:00:03 »
Paypalı çok yoğun kullanmama rağmen kapandıktan sonra kullanmadım, yazdığınız gibi yöntemleri denemedim bile ama çok sıkıntısını yaşadım ve yaşıyorum.
Serdar

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #44 : Mayıs 15, 2019, 14:50:35 »
22 euro muafiyet sınırı da tamamen kaldırıldı hayırlı olsun, artık 5 euro luk kargoya bile 1 euro vergi ödeyeceğiz çünkü yandaş inşaat şirketlerinin silinen vergilerini vatandaş ödemeli, sonraki adım da vergi oranını yüzde 20 den 50 ye çıkartmak olur, yüzde 100 e kadar yolu var

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/ekonomi/1393140/Yurtdisi_e-ticaret_alisverislerinde_vergi_muafiyeti_kaldirildi.html

Çevrimdışı Ahmet ÖZBEK-01

• Forum Üyesi
« Yanıtla #45 : Mayıs 15, 2019, 22:22:37 »
bu daha iyi günlerimiz gibi görünüyor iş yasaklara kadar gidecek vergiye vergi
zama zam gibi birşey eski yeşilçam komedi filmlerinde yer alan eleştirisel ekonomik konular tekrar gündeme gelir
gerçi filmlere de izin çıkmaz

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #46 : Temmuz 10, 2019, 11:12:09 »
Ekonomiyi "düzeltme" tedbirleri kapsamında bir ay içinde en fazla 5 kargo getirilmesine izin verilecek, artık yılda beş tane bile getiremez hale geldik, yakında üçe, ikiye ve en sonunda bire iner, ne de olsa bağımsız bir ülke değiliz, dış güçler tarafından yönetiliyoruz

https://www.bloomberght.com/ithalata-5-urun-kisitlamasi-2228121?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Çevrimdışı erolerdogan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #47 : Temmuz 11, 2019, 18:36:46 »
arda çok sevindim dolar euro düşse çok çok sevineceğim dur bakalım ne olacak yakında belli olacak zaten belli

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #48 : Temmuz 12, 2019, 09:01:17 »
artık paketin içine ne oldugunada bakmıyor. alixpresden 5 dolarlık analog kart aldım. paketi açmadan 4,5 gümrük sunum 0,7 damga vergisi 5,64 gümrük vergisi, 11 lira ücretle kapıma teslim ettiler. soygunun yeni hali bu. artık ücrete bakmaksızın en kötü 5 lira sunum ücret alınıyor.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #49 : Temmuz 12, 2019, 11:13:24 »
Dış güçlerin oyununu bozalım Enver Bey, yurt dışından alış veriş yüzünden döviz yükseldi, eğer almazsak 2 liraya kadar yolu var evelallah  ;D

Şaka bir yana böyle haberler gördükçe alacak olmasam da alasım geliyor