Gönderen Konu: E-Z Track Steel/Black - E-Z Track with nickel/gray kombinasyonu?  (Okunma sayısı 5361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Bachmann E-Z track steel/black ve nickle/grey rayları aynı sette kullanılabilir mi? Bağlantı yerleri ve şekilleri aynı ama rayın çelik veya nikel olması aynı sette iletkenlik sorunu vb yapabilir mi? Yanıtlar için şimdiden teşekkürler
Sürur
Ad Astra Per Aspera

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: E-Z Track Steel/Black - E-Z Track with nickel/gray kombinasyonu?
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2013, 12:22:39 »
Sürur kardeşim , bahsettiğin rayların plastik renkleri farklıdır ama üzerlerine balast yaparsan veya boyarsan fark kaybolur.

Çelik veya nikel olması sadece rayın dayanıklılığı ile ilgili teknik bir ayrıntı , birlikte kullanabilirsin.

Zaman içerisinde bu raylardan pek memnun kalmayacaksın , o zaman Prosesten yeni nesil raylardan  alabilirsin.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2013, 22:31:46 »
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Aslında biraz eğitim filmi ve örnek çalışma seyredince şimdi bile bir çeşit memnuniyetsizlik oluştu. Ancak elimde masalarımda planladığım düzene uyacak kadar var ve hiç kullanmadan atıl duruma getirmek istemiyorum. Biraz alışınca ( finansman olayımı tekrar rahatlatınca  :( ) ilk önce daha profesyonel raylara (önerilerinizi de dikkate alıp özellikle esnek vb) bakacağım.
Saygılar
Sürur
Ad Astra Per Aspera

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2013, 22:49:53 »
Surur bey,

satın alırsanız gri renkte olanları alımanız öneririm.Siyah oanlardan çok daha kalitelidir.Ayrıca bac 44 584 kodlu olan 90 cm civarında tek parça olan rayları diaroma yapamayanlar için çok kullanışlıdır.

selamlar...

İrfan.

Çevrimdışı sururkip

• Surur Kip
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2013, 16:34:45 »
Bende şimdi her ikisinden de var. Çalışma masamı ona göre ayarlayacağım. Elimdekilerden bir hat yapıp ( onları strafora gömüp kenarlarını balast vb ile kepetacağım. İlk hattım tamamlanınca yeni ve daha profesyonel tracklar alıp onunla yeni hat yapacağım. Elimdekilerin boşa gitmesini istemiyorum.
Çalışma masamı yaptım; track planımı çizdim.( Şimdilik yapacağım kadarını) Aslında ray ayrımlarından birkaç tane daha bulabilseydim daha ayrıntılı olabilirdi elimde sadece bir adet 44558 var :( O nedenler temel fonksiyonları yapacak tekli bir hattı bunlarla tamamlayacağım (Aslında Harun Bay ile de hiç konuşmadım ellerinde Bachman EZ track var mı diye; şimdi aklıma geldi yazarken).
Neyse şimdilik masamı yaptım, yapım malzemelerimi aldım. Cumartesi günleri Aile Sağlığı merkezinin üst katındaki kullanılmayan personel odasında çalışıyorum . Aşağıda şimdilik yapacağım track planını gönderiyorum. Değişik bir fikriniz varsa lütfen bildirin çok sevinirim

Çalışmanın ilk hazırlık fotoğrafını yarın çekip yollayacağım.
Saygılar Sürur
Ad Astra Per Aspera