Gönderen Konu: Kent ve Demiryolu  (Okunma sayısı 6995 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melto

• meltem çavdar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
    • mimari proje sayfam
Kent ve Demiryolu
« : Kasım 04, 2007, 14:23:35 »
sadece trenleri değil, kent ve demiryolunu toplumsal bir duyarlılıkla beraberce ele alan, yeni ve güncel bir site. model trenciler model trenlerle vakit geçirir ama gerçek dünyayla da içi içedir diye umuyorum. umarım siz de siteyi inceler ve seversiniz.

"Sitemiz; ulaşım, kent, çevre, insan hakları ve küreselleşme gibi konularda emekten ve halktan yana fikir üreten ve bunu paylaşmak isteyen herkese açık olup, bu duyarlılığı taşıyan, aynı yaklaşım ve samimiyetteki insanların katkıları ve sahiplenmeleriyle daha da gelişecektir."  (kent ve demiryolu'ndan)

sitenin adresi:  http://kentvedemiryolu.com/

Çevrimdışı Tarık Arıkan

• Tar?k Ar?kan
  • Forum Üyesi
Ynt: Kent ve Demiryolu
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2007, 14:51:56 »
Harika bir site,paylaşım için teşekkürler.
Tarık
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2008, 12:14:02 Gönderen: Tarık Arıkan »

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2007, 16:11:37 »
   Bu siteyi uzun zamandır inceliyorum,yönetici olduğum bir kaç Demiryolu grupları üyeleri dostlarımızda bu sitenin kurucularındandır.site genel olarak sivil toplumun görüşlerine dayalı Özelleştirme karşıtı ve Devlet tekelinin devamından yana tutum segilemekte,Tarihi değerlerin(Gar,istasyon vb)orijinalliğini kaybetmemesini isteyen,Modern Taşımacılık ve Üstün teknik yönteminin kullanılmasından çok duygusal öğelerin ön plana çıkarıldığı bir yer.Bence bu sitenin biraz daha Objektif olarak yönlendirilmesine ihtiyaç olduğu kanısındayım.Herkese iyi akşamlar.Yusuf SÜNBÜL

Çevrimdışı ysunbul.1

• Yusuf
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ESKİŞEHİR
  • Dostluklar Cam gibidir,çabuk k?r?l?r,zor onar?l?r.
    • Emekli Makinist
« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2007, 00:10:11 »
    Evet haklısınız,30 yılı aşkın bir Demiryolu çalışanı olarak Tarihi değerlerin yok olmasını bende onaylamıyorum,ama ben bu tür konuları irdelerken çağdaşlaşmanın gereği yapılması gerekenlere de tarafsız yorumlar getirilmesi düşüncesindeyim,Kent ve Demiryolu sitesinin içeriğinde tarafsız yorum yapılması lazımdır.Çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgilere göre Avrupada bir çok Gar'ın Tarihi yapıları bozulmadan korunmuş olması ve yakınlarında bir yerlere son derece modern imkanlar sunan yeni Garların inşaa edilerek hizmet verilmiş olması da doğru olanıdır.
   Yine  tekrar edeyim,forum kurallarına aykırı bir yazı olarak algılanıyorsa tekrardan özür dilerim.
    İyi akşamlar.Yusuf SÜNBÜL.

Çevrimdışı melto

• meltem çavdar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • mimari proje sayfam
« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2007, 02:03:00 »
merhabalar

öncelikle ilk yazdığım msjın böyle tepkilerle karşılanması beni çok sevindirdi. siteyi kimi sevdi kimi sevmedi. benim için aman bu da böyle genç bir çocuk işte, aman ne kadar da boş birşey yazmış, bir de cevap mı yazacağım denmesinden iyidir.

tren modellerinyle alakasız bir konu ve alakasız bir site olabileceğini kaygısına ben de düştüm elbette. ama başlık hiyerarşisine bakacak olursak genel konular - tren modelcileri/demiryolcular siteleri (buraya size ait veya sevdiğiniz siteleri koyabilirsiniz) yazıyordu. ama eğer gene de yanlış bir başlığa yazdıysam yönetici doğru yere yönlendirebilir.

benden şimdilik tern modelleriyle alakalı yazı, yorum, site beklemeyin çünkü bu dünyayla yeni tanışıyorum. ve aslında bunu yalnızca bir hobi olarak görmüyorum. tren ve demiryollaru bence bir kültürdür. model trencilik de bunun bir parçasıdır.  Kent ve Demiryolları'nın da bu konuda iyi bir yerde durduğunu düşünüyorum. Fikirlerinizi değiştirmek gibi bir amacım yok sadece benim gibi düşünebilecek olanlara böyle bir siteyi tanıtmak istedim.

umarım ilerde yazdığım mesajları daha sakin karşılarsınız çünkü kendimden yaşça büyük ve deneyimli insanlara ahkam kesmiş olmaktan korkarım.

sevgiler

meltem çavdar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2007, 03:01:12 »
Meltemcim, (ben 50, sen de neredeyse kızım yaşında olduğun için rahatlıkla böyle hitab ediyorum)

Daha ilk mesajlarından birinde tepki görmüş hissine kapılıp, alınma sakın. Ben siteyi daha incelemedim bile. Ve şu anda Almanya'da olduğum için ve yarın bütün gün toplantılarla geçeceği için (model trenlerle de ilgili tabii:) bugünlerde inceleme şansım da olmayacak.

Değişik fikirler olması gayet doğaldır ama bence bu siteyi tanıtmakla çok iyi yapmışsın. İçindeki fikirler bana da ters gelebilir mi bilmiyorum, dediğim gibi incelemedim ama sonuçta trenlerle ilgili olduğu için bakmaya değer. Hatta değişik fikirlerimizi de genel tartışma kuralları içinde tartışabilir, belirtebiliriz bence.

Haldun abiye ve Hakan'a da katılıyorum keşke modellerle ilgili daha çok paylaşım olsa ama malzeme bu kadar olunca konular da aynı oranda oluyor. Kaç kişi kurgu/diaroma yapıyor? Çok az değil mi? Eh haliyle bu kadar oluyor. Bir de elinde malzemesi olan ama foruma koymaya üşenen arkadaşlar da var tabii. Onlara ben de kızıyorum açıkçası. Ama zorla olmaz. Bu gönüllü bir iş. Paylaşmak isteyen, katkım olsun isteyen koyar.

Ama şu da güzel bir durum; aşağı yukarı bir yıl önce ne böyle bir forum vardı, ne de Model Trenciler Kulübü. Şimdi bunlar var, şikayet daha fazla konu olmaması. Bir sene içinde "sıfırı" artıya çıkartmış onu da yetersiz bulur hale gelmişiz. Yani demek ki şimdiye kadar iyi yapmışız.

Ve şimdi de Silivriden Hakan, Modadan Haldun abi, Eskişehirden Yusuf Sünbül, Beşiktaştan Okan, Bakırköyden Metin, ayrıca Yarkın, yeni üyemiz Meltem ve hatta kendim için Orhan Gencebay'ın "Sen de Haklısın" adlı parçasını çalıyoruz.

Selamlar,

Harun