Gönderen Konu: Pıko Taurus TCDD 68000 renklerıne donusum  (Okunma sayısı 5252 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Pıko Taurus TCDD 68000 renklerıne donusum
« : Kasım 02, 2018, 11:59:53 »
Pıko Taurus marka lokomotıfın TCDD 68000 reklerinde boyanması

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Pıko Taurus TCDD 68000 renklerıne donusum
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2018, 12:38:02 »
Diğer resimleri de paylaşmak istedim.
Lokomotif üzerinde kapı ve kolları taurusla uyuşmasa  da Rotem in sadece boyasını benzetmeye çalıştım.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 02, 2018, 16:11:35 »
Çok hoş olmuş, elerinize sağlık... :)

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Pıko Taurus TCDD 68000 Renklerıne Donusum
« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2018, 16:42:33 »
Kapı kollarıda kusur kalsın
çok güzel olmuş
yaptıgınız vagonlarıda takip ediyorum
baya emek harcıyosunuz ve sonuçda güzel setler çıkıyor
bunların videosuda olsa süper olur

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Kasım 02, 2018, 23:28:55 »

Sedat Bey, Piko ürünü 68000' lik elektrikli lokomotif modelini, TCDD renklerine dönüştürmeniz ile son derece başarılı bir
çalışma yapmışsınız. Tebrikler.

Gerçek TCDD lokomotifler ile modelin renkleri çok uyumlu olmuş. Ancak, gövde ortasındaki ''TCDD'' yazısı sarı renkli olup,
onun altında yer alan TCDD Logosu daha küçük olabilirdi. Bu çıkartmaların değişikliği pek zor olmayabilir.

Kapı yerlerinde ise istenirse yer değişikliği yapılabilir. Biraz uğraşılırsa kolayca sonuca ulaşılır. Böylece gerçeğine yaklaşılmış
bir model olur.

Kişisel düşüncem sizin yaptığınız gövde ortasındaki logo, sarı renkli ''TCDD'' yazısından daha etikli ve güzel olmuş.  Keşke
gerçek lokomotiflerde sarı renkli yazı yerine TCDD logosunu uygulasalarmış!...

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2018, 10:15:26 »
Teoman bey
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.
Bu lokomotifi bir dostumuzun ricası üzerine boyadım. Dostum benden bu logoyu isteyince uyguladım. bu sebeple 68000 te yanda yer alan TCDD logolu çıkartma bulunmaktadır. Sanırım ilk gelenlerde bu mevcuttu daha sonra hizmete giren modellerde sarı renkli TCDD logosuyla yer almaktadırlar. 68003 ve 68009 numaralı lokomotifler burada bulunan logoya sahiptir.
Şahsen bende yerleştirmiş olduğum logoyu daha çok beğenmekteyim. Bir başka lokomotifi daha boyadım burada da sarı renkli TCDD yi ki lokomotifte de aynısı bulunan (68008) yerleştirdim.
Bundan sonra daha da yakın olabilmesi amacıyla kapıyı iptal ederek yanlara uygulamasını gerçekleştireceğim

Unutmadan en altta 24000 lik prinçten yapılmış çalışmada mevcut biraz yavaş olsa da bir gün raylara inecek.

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #6 : Kasım 08, 2018, 14:57:55 »

Sedat Bey, 68000'lik çalışmalarınızda yararlı olabilir düşüncesi ile İzmir Basmane Gar' da 2 adet 68000 lik fotoğraflarını
sizinle paylaşmak istedim.

Siz ve diğer modeltrenci arkadaşlarımızın bilgilenmesi adına TCDD' ni yeni bir yapılaşmasını da belirtmek isterim.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. kurulduğundan 68000'lik sağ ve sol gövde yanlarına ''TCDD TAŞIMACILIK'' iri puntolarla lacivert
renkte yazılmış. Ayrıca yolcu vagonlarına da TCDD logosu ile birlikte bu yazı sticker şeklinde yapıştırılmış.

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 08, 2018, 17:11:09 »
Sedat Bey'in Piko marka Taurus modelini başarılı bir şekilde TCCD'ye dönüştürme çalışmaları gerçekten cesurca bir girişim.

Teoman Bey'in son görsel paylaşımları ile bu lokomotifte başından günümüze kadar  üç ayrı amblem kullanıldığını öğrenmiş olduk.

Keşke bu tür başarılı çalışmalar, yeni elde edilen bilgiler, yorumlar, vb. bu forumda da paylaşılsa da,  "MTK Facebook" sitesi alış-veriş sitesi olmaktan kurtulsa.

Sedat ve Teoman Beyler, ellerinize, emeklerinize, gayretlerinize sağlık olsun.

Sevgi ve saygılarımla.

Alp

« Son Düzenleme: Kasım 08, 2018, 17:23:14 Gönderen: Alp ÖNEY »

Çevrimdışı LIMATRAIN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2018, 20:19:05 »
Lokomotifin birde videosunu paylasmak istedim
Cektigi vagonlar Limanin olup bir donem Renfe *ispanyol demiryollarindan ` esinlendigini dusundugum renklerde yeniden boyanarak tarafimca dizayn edilen ic aydinlatma ile yenilenmistir.
Raylar odada devamli acikta duruyor bu sebeple biraz kirli (Birde temizleme vagonu yapmaliyim) bu sebeple zaman zaman kirpisma oldu mevcut devrede 1000 mf lik destek var ama kirli noktayi gecene kadar biraz sorun olmus
[yt=425,350]https://www.youtube.com/watch?v=Ss2x6BuSmcc[/yt]

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Kasım 10, 2018, 11:50:51 »
Sedat bey,

Ellerinize sağlık, başarılı bir çalışma olmuş, bence de TCDD logosu diğerlerine göre daha güzel görünüyor.
ayrıca 24000'lik çalışmanızı da beğendim, belki bende vektörel çizimleri olsa pleksiglastan veya benzer dayanıklı bir malzemeden yapmayı düşünürüm.

Saygılarımla,

Mesut Kurt

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2018, 11:45:57 »
eline sağlık çok güzel olmuş