Gönderen Konu: Kurguma Çatı Katı Yapacağım  (Okunma sayısı 25852 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Kurguma Çatı Katı Yapacağım
« : Kasım 06, 2009, 00:33:59 »
N dijital olarak düşünüyorum.Karar vermedim ama,90x180 cm gibi bir ebat düşünüyorum.Her tür tavsiye (çıkarsa tabii) beni mutlu eder...
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2009, 00:35:30 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Kurguma Çatı Katı Yapacağım
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2009, 00:59:27 »
mustafa bey bu konuda senden önce naci bey uyguladı ve gerçekten 87 üstüne mi altına mı ne 160 kurdu. forum sayfalarında bulabilirsin sanırım ararsan. veya kendine sor. eğer hatırlayan var ise linki verir. ama bence once altı tamamlasan da bize guzel zevkler sunsan.....

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2009, 08:54:12 »
Mustafa Bey.N Scala deyince dikkatimi çekti.Ben bu hususta büyük bir çalışma yaptım ve başarılı olduğumu sanıyorum.Ebatları 2.65X1.00 dır.Halen evimin bana ait odasında kurulu ve muhafazalı bir şekilde durmaktadır.Ben emekli olduğumdan genelde evdeyim veya yakın çivarındayım.Sitedeki resimler yeterli olmassa bana gelip kurguyu görebilirsiniz.Telefonum 0532-7742526. Size şimdiden başarılar dilerim.Ayrıca bu konuda her türlü yardıma hazırım.Selam ve saygılar.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2009, 09:52:32 »
mustafa bey o ortada duran ho vinçi söküp o alana mı yapacaksınız yoksa ortası delik çevresel bir diaromamı olacak.

naci abi mustafa beyde arnold ray kullanıyo. ray ilgili makaslarda uzun vagon ve lokotiflerle sorun yaşıyordun yanlış hatırlamıyorsam. arnolddu digital için tavsiye edermisin.

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2009, 10:10:16 »
Haldun Bey,zaten hemen başlamayacağım.Ama hem malzeme birikimi,hem de planlama amacıyla şimdiden açtım.Daha viyadükler bile işletmeye açılmadı....
Naci Bey nazik davetinize teşekkür ederim.İlk fırsatta arayıp randevu alırım.
Bu arada kule vinç yer değiştirecek...

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2009, 12:24:28 »
Enverciğim.Belirttiğin gibi kurgumda Arnold ray kullandım.Ancak anolog olarak bir sorun yaşamadım.Bu arada çok uzun vagon ve lokolar kullanmadım.Düz raylarda sorun olacağını sanmıyorum.Ancak yamuk raylarda çapı geniş olarak kulanılması gerekdiğini düşünüyorum.Şimdilik benim kurgumda ray olarak bir sıkıntım olmadı.Ama bana soracak olursan,N kurguda Fleischmann ray kullanmak lazım.Nitekim,küçük bir N kurguya başladım.Bu kurguda Fleischmann ray kullandım.Bu arada Harun bey N raylar ve makas sistemleri getirmiş.Benim görünüm açısından çok hoşuma gitti.Kullanıp denemek lazım.N kurguya yakışır gibi geliyor bana.İleride bu raylardan da bir çalışma yapmayı düşünüyorum.Enver kardeş,başıma iş açıp 2.55X1.55 ebatlarında HO bir kurguya başladım.Bir ara kuruluş resimlerini siteye koymaya çalışacağım.Selam ve sevgiler.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Kasım 06, 2009, 12:55:37 »
naci abi bende harun abinin getirdigi bahmann e-z tracklardan kullanıyorum.
o raylar gayet kulllanışlı tavsiye ederim.
en kısa zaman da sizi ziyarete gelicem.

mustafa bey ho diaromanızın bir kısmını bir taradına üstü düz dağ modeli verip düz olan yere bir n kurgu koyablrsiniz. hatta ho dan n e geçişi ho diaromadan n diaromaya bir dag teleferigi koayark yapabilirsniz. bunun üstünün n olması gibi

« Son Düzenleme: Kasım 06, 2009, 13:28:00 Gönderen: enges »

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2009, 22:38:31 »
Enver Bey,
            Ben başladığımdan beri her şeyi Prosesten almaya özen gösterdim. Proses'e o raylar ilk geldiğinde Gürkan'la beraber deneme yaptık .Dönüş raylarında en geniş ve en dar vardı,ortası yoktu.Ozaman da büyük kurgu  düşünmüyordum.O gün kararı erteledim.
               Sonra bu arnold raylardan söz edildi.Birkaç kurguya yetecek ray ve makas var denildi.Ben de görmeden alıyorum dedim.
Almaya gidince biraz canım sıkıldı ama,o saatten sonra da vazgeçmedim.
            Ray seçimi konusundaki nazik uyarınızı okuyunca,bilgi vermek istedim.Ama sonuçta çıkacak sorunlar gözümü korkutmuyor.
Bu güzel dayanışma ortamında nasıl olsa her sorun çözülür...

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2009, 22:48:01 »
MUSTAFA BEY BENDE LİMA SİVER RAYLAR VE MAKSLAR VAR HEM DE EPEYCE.. İŞİNİZE YARAR MI ACABA. BEN TAM ANLAMAM AMA BİR DANIŞIN.
özür dilerim caps acık kalmış şimdi kapatabildim.

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Kasım 11, 2009, 19:27:28 »
"N" vagonlarım oldu.Prosesteki arnold yolcu vagon setini aldım.Onlara uygun dijitale hazır loko arayışındayım.Bu konuda Enver Bey
birşeyler söyler mi acaba?

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2009, 19:47:12 »
mustafa bey aldıgınız vagonların orginal çekici lokosu db e10 sonralarda ise br 103 dür.
http://en.wikipedia.org/wiki/DB_Class_103
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:TEE_Rheingold_Dresden_pic02_2007_04_23.JPG
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:TEE_Rheingold_Dresden_pic02_2007_04_23.JPG
http://en.wikipedia.org/wiki/DB_Class_E_10
http://en.wikipedia.org/wiki/Rheingold_%28train%29#TEE_Rheingold

elimde her ikiside mevcut
fleischmann br 103
hobby train br e10

kısaca vagonalrın tarihçesi
1962 yılında Rheingold tekrar savaş öncesi rotada İsviçre ve Hollanda arasında bağlantı kurulmuş oldu. 1965 yılında bir oldu Trans-Europe Express. İlk krem hala / mavi üniforma tarafından çekilen yeni E sınıfı 10,12 krem serisi, daha sonra (1972 sonrası) / kırmızı ve tarafından çekilen heybetli Sınıf 103. Rheingold bile vardı, özel bir kubbe arabaAlman demiryolları bir tekil görüntüleyebilirsiniz.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Kasım 11, 2009, 20:20:12 »
mustafa bey bir yanlışımı düzeltmek isterim. aşağıdaki mesajımda yazdığım raylar 1/87 ölçektir.

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Kurguma Çatı Katı Yapacağım (Enver Gençtürk konukseverliği)
« Yanıtla #12 : Kasım 14, 2009, 21:07:31 »
Arkadaşlar,
              N kurgu kültürümü artırmak için Bakırköy'de idim.Enver Bey vapurda karşıladı.Harika konukseverliği ile beni mahçubetti.
Mükemmel koleksiyonunu incelerken,börekten pastaya,pilava ikramlar kesilmedi.Ailenin tüm üyeleri sıcak ilgileriyle hoşgeldiniz dedi.Ama en etkileyici olanı,"Leyla'cık" idi.Şimdiden sese yönelmeye başlamış...
               Binlerce "N" ve "Z" üründen ve saat koleksiyonundan birkaç resim:

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Kasım 14, 2009, 21:31:09 »
mustafa bey ben geçende oskarlar verdim haybeye değil.
enver kardeşim en araştırmacı en kolseksiyoncu ve özellikle n=1/160 meraklısı bir kardeşimdir
tanıştığınıza ve buraya yansıtamadığınız bir çok şeyi paylaştığınızın  farkındayız.
ne kadar keyifle , ne kadar yemek  icmekle sohbetlerinizi tahmin ettik..
yengenin ellerine sağlık. bu arada keşke bebeğin yeni resmide olsaydı trenlerin yanında...
dün de bana eskişehirden yusuf bülbül kardeşim ziyaretime geldi tanışma fırsatı bulduk.
İŞTE KLÜBÜMÜZÜN GÜZELLLİÐİ.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Kasım 15, 2009, 08:53:19 »
Mustafa kardeşim.N kolleksiyonunuzu gördüm.Çok zengin.Bu kadar zengin bir materyalle çok güzel bir N kurgu kurabilirsiniz.Ancak acele etmeyin derim.N kurgu ince bir çalışma olduğundan hassas çalışmak gerekir.Ayrıca Enver kardeşim ile sizi hastalık dolayısıyla ağırlayamadım.Özür dilerim.Ancak en kısa zamanda birlikte olacağız inşallah.Bu vesileyle selam ve saygılarımı sunarım.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Kurguma Çatı Katı Yapacağım-naci ağabey'e
« Yanıtla #15 : Kasım 15, 2009, 15:06:52 »
ağabey. sen yanlış anlamışssın. mustafa enverin evine gitti. bu resimler enverin koleksiyonu

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Kasım 15, 2009, 18:01:45 »
mustafa bey ziyaretiniz için çok teşekkürler.
uzun zamandır trenlerimle bu kadar zevkli zaman geçirmemiştim. çok keyifli bir sohbet oldu benim için. her zaman beklerim.
naci abi çok geçmiş olsun. bir dahaki sefer muhakkak uğrayacagız.
haldun abi övgüleriniz için çok teşekkürler. elimde olanları paylaşarak arttırmak çok güzel. forumun sayesinde hergün yeni şeyler öğreniyoruz. harun abiye büyük kurucumuza çok teşekkürler

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Kasım 19, 2009, 22:13:33 »
             Arkadaşlar,
              Bu gün öğle saatlerinde,proses  de oturuyordum."İki savcı"nın beni götürme kararını öğrendim.Korktum ama,tutuklama kararı yoktu ve kelepçesiz gidiyorduk.Dünyanın en müşfik ve en yetenekli savcılarıyla  iki saat geçirdim.Önce bir "H O " kurgu
başlangıcı( ! ) gördüm.Kendi ho kurgumu çekiçle parçalamaya karar verdim.
               Sonra muhteşem bir "N" kurguyu inceledik ve yaşadık.Benim gibi acemi-amatör lerin,en başta görmesi gereken bir başyapıt...(Ama kendi kurgumdan nefret etmeme neden olması kötü tabii.)Yarın bazı resimler de paylaşacağım.
                Sağolsun Naci Bey hem yığınla kurgu örnekleri verdi,hem de bir "yüzgörümlüğü hediye".

NACİ ve AYDIN BEY lere  HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Kasım 19, 2009, 22:20:16 »
mustafa ağabey.
onlar türkiyenin en tatlı en sevecen savcılarıdır. oyle erkenekon vs tanımazlar. ama kurgulardaki hataları affetmezsler... o yüzden sana şiddet uygulamışlar. iyi de etmişler bence.:)
keşke resimleyip paylaşsaydınız.
bu arada naci ve aydın ağabeylerimin ellerinden operim.

Çevrimdışı mustafasan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Kasım 19, 2009, 22:25:57 »
Haldun Bey resimleri yarın paylaşacağım.Bu bilgisayarıma memory stick adaptörle takılabiliyor.Onu da yarın yapacağım.Selamlar...