Gönderen Konu: Yeni Başlayanlar İçin Genel Model Trencilik Bilgileri  (Okunma sayısı 19353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Yeni başlayan arkadaşlar merhaba,

Model tren, demiryolu hobisine yeni başlayanların en çok sordukları temel sorulara, Uzman TV'de görüntülü/sesli olarak cevap vermeye çalıştım.

Sorular yeni başlayanlar düzeyinde, çok genel ve haliyle cevaplar da o kadar genel ve basit.

Daha detaylı sorularınızı bu forumda hem bana hem de daha iyisi benden çok daha bilgili arkadaşlara sorup öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki linkin bazı temel sorularınıza cevap olabileceğini umuyorum.

http://www.uzmantv.com/konu/model-trenler-ile-ilgili-merak-ettikleriniz

Ayrıca sitemizin forum dışında bir de faydalı bilgilerin derlendiği bir bölümü de var. Yenmi başlayan arkadaşların öncelikle o bölüme de bakmalarını tavsiye ediyoruz.

http://www.modeltrenciler.com/site

Selamlar,

Harun

« Son Düzenleme: Şubat 22, 2008, 17:54:59 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Necati

• Necati
  • Forum Üyesi
  • Forum Üyesi
  • *
  • Yer: Ankara
Ynt: Yeni Başlayanlar İçin Genel Model Trencilik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2008, 00:46:55 »
Harun Bey Merhaba,

Faydalı bir bölüm oldu.Yanılmıyorsam daha önce Uzman TV yayınlarının belirli bir süre nette kaldığını yazmıştınız.Eğer öyleyse yeni başlayanlar için forumda "Yeni Başlayanlar İçin Genel Model Trencilik Bilgileri" adı altında yazılı bir bölüm olabilir mi?

Selamlar…

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2008, 17:51:55 »
Harun Bey Merhaba,

Faydalı bir bölüm oldu.Yanılmıyorsam daha önce Uzman TV yayınlarının belirli bir süre nette kaldığını yazmıştınız.Eğer öyleyse yeni başlayanlar için forumda "Yeni Başlayanlar İçin Genel Model Trencilik Bilgileri" adı altında yazılı bir bölüm olabilir mi?

Selamlar…

Necati bey

Uzman TV deki yayınlarımız sürekli kalacak. Bir ara imageshack v.b. dosya/resim hostingi yapan sitelerdeki resimlerin sonuna kadar kalmayacağını söylemiştim. Burada drum farklı bu yayınlar sürekli kalıyor.

Sabit konulara gelince; Biliyorsunuz froumlar çok interaktif siteler ve konular soru/cevap, hoşgeldin/aferin iyi olmuş, bugün şurada toplanıyoruz, duyurular, yeni ürünler geldi v.b konular arasında kaybolabiliyor. Bu da çok doğal forumların yapısı bu.

İşte bu yüzden bu tip statik olması gereken bilgilerin toplandığı bir de web sitemiz var.

http://www.modeltrenciler.com/site

Forumda oluşmuş faydalı bilgileri bir konu halinde oraya taşıyoruz. Bu işle de Okan (Obiwan) kardeşimiz ilgileniyor ve bu işi çok da iyi yapıyor.

Ve sırf o site görünebilsin, sık sık hatırlansın diye siteye bir kod ilave edip her gelenin ilk önce ana sayfamızı ziyaret etmesini ve o siteye linkimizi de görmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Ancak eminim birçok arkadaşımız (eskiler dahil) o siteye fazla bakmıyorlar. Eh, buradaki yazışmalar daha çekici geliyor herhalde.

Durum bu. Umarım bu mesajla diğer sitemizi de arkadaşlara tekrar hatırlatmış oldum.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2008, 19:21:56 »
harun bey faydalı bilgiler verdiniz programı bende seyrettim size bi sorum olacaktı bazı fotoğraflar çekip foruma atmak istiyorum bu konuda beni aydınlatırmısınız cahilligimi bağışlayın saygılar mehmet erdoğan

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2008, 00:24:04 »
sevgili mehmet,asagıdaki link işini gorur.
sevgiyle
http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=1679.0

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #5 : Nisan 24, 2008, 11:09:36 »
haldun bey yine imdadıma yetiştiniz sağolun sizlere kars manzaralı dizel lokomotif çekimlerini sunucam saygılar

Çevrimdışı qasis

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2009, 12:28:29 »
çok yararlı bilgiler var paylaşımlarınız için teşekkürler.

Çevrimdışı ycel

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2009, 11:37:34 »
     Merhaba
     Ben yücel yeni üyelerinizdenim çok  güzelbirsite tüm emeği eçenlere, ilgililere teşekkür ederim.
Bende  bu hobiye başlamakistiyorum ekonomik olarak model trensetine  nasıl sahip olabilirim  ilgili adreslerkonusunda  yardımcıolabilirmisiniz.
    teşekkür ederim

Çevrimdışı Electrorail

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2013, 23:25:51 »
merhabalar;

ben model trencilikte çok yeniyim. Bana verebileceğiniz tüyo ve vb. varsa çok sevinirim!

Teşekkürler...