Gönderen Konu: Katalog ve Kitaplar  (Okunma sayısı 5020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Varşova Ekspresi

• Forum Üyesi
Katalog ve Kitaplar
« : Mayıs 16, 2012, 21:13:22 »
Umarım bir bilginin tekrarını bu sayfalarda yapmıyorumdur. Forumu inceledim, gözümden kaçmış ve tekrara düşüyorsan baştan özür dilerim.
Berlin'de model tren satıcılarında basılı materyal de bulunmakta. Bunların yanı sıra belgesel vs DVD'leri de satılmakta. Hemen tamamı Almanca olan bu malzeme biraz karıştırılırsa İngilizce kitaplara da ulşamak mümkün. Tabii Almanca bilenler için böyle bir zahmete katlanmaya gerek yok.
Geçen gün bir katalog buldum. Birbirinden bağımsız ciltten oluşuyor. Kataloglar 1989 yılında üç dilde yani İngilizce, Fransızca ve Almanca basılı. herbirinin başlığı şöyle:
- Modell-Eisenbahn: Alle Baugröben-International -5000 Modelle in Farbe.
- Modell-Eisenbahn: HO-International -4000 Modelle in Farbe.
- Modell-Eisenbahn: TT+N+Z-International -3000 Modelle in Farbe.
Alfabetik olarak üretici firmalardan kısaca söz edilmekte ve ürünler fotoğrafları ve kısa tanıtıcı bilgilerle yer almakta. Aslında her yıl firmaların bastığı katalogların toplu hali. Kendi kaloksiyonumu takip edebilmek açısından yararlı olacağını düşündüm. Üstelik üç cilt için 1,95 Euro gibi komik bir rakam ödediğimi düşünürseniz keyfimi anlarsınız.
Model tren satılan yerlerde kitap raflarını da didiklemeye devam edeceğim.
Selamlar
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2012, 11:26:43 Gönderen: MTK »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Katalog ve Kitaplar
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2012, 23:54:58 »
İşte Türkiyede asla bulunamayacak bir kaynak , tam bir akademisyene yakışacak kitaplar , alabildiğin kadar al dostum , döndüğünde hepimiz istifade ederiz.
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2012, 11:27:33 Gönderen: MTK »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2012, 01:14:49 »
Seve, seve.
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2012, 11:28:13 Gönderen: MTK »

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 17, 2012, 20:59:20 »
Merhaba,
Geçen hafta Deutsches Technikmuseum'u ziyaret ettim. Henüz ziyaret etmiş değilim ancak Nürberg'de bulunan DB Museum kadar olmasa da trenlerle ilgili bölümü görülmeye değer. Müzenin dükkanında kitaplar da satılıyor. Ekte kapak, içindekiler sayfaları ve Türkiye'den iki trenin de yer aldığı 2 ayrı sayfanın fotoğrafları bulunmakta. Özlellikle kitabın fihristi, kitabı henüz görmemiş olanlarda kitabın içeriği ile ilgili bir görüş uyandırır diye düşünüyorum.
Selam ve saygılar.

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2012, 19:49:07 »
Merhaba,
Türkiye'den bilgi veren bir kitap daha.
1000 Lokomotiven.
Kitap Almanca. Basım tarihi yazılı değil, ancak içindeki bilgilerden en erken 2008'de basıldığı anlaşılmakta. 4 sayfa da Türkiye'den buharlı lokomotiflere yer ayrılmış.
Selamlar.
Murat Koraltürk