Gönderen Konu: iki alışveriş iki sonuç  (Okunma sayısı 3332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
iki alışveriş iki sonuç
« : Nisan 04, 2012, 23:39:52 »
son günlerde biri yurtiçinden biri yurtdışından iki alışveriş yaptım.bakın başıma neler geldi.
yurtdışından yaptığım alım basit bir istasyon kiti idi.ama ne hikmetse 37 gün geçmesine rağmen elime ulaşmayınca ebay satıcısına mail atıp ürünün henüz gelmediğini yazdım. satıcı derhal ya yenisini göndereyim ya da paranı iade edeyim dedi.bir kaç gün daha bekleyelim gelmesse paramı iade et dedim.bugün daha ben ona yeni bir mail atmadan paranın tümünü üstelik yol parası dahil olarak iade etmiş.
belki ürün gümrükte takıldı ve bir iki hafta içinde gelir belki de kayboldu.ama sonuçta adam zararımı anında karşıladı.satıcının ismini açık bir şekilde yazmaktan mutluluk duyarım. almanyadan station 500 adlı bir ebay satıcısı.
ülkemizden de ismi lazım değil bir dükkandan( ülkemizin en büyük hobby mağazası imiş kendisi) bir sokak lambası ve ufak bir kit almıştım.sokak lambasının kablolarından biri kutusundan problemli çıktı ve teki yanmıyor teki yanıyor.dükkana 5 gündür mail atıyorum bu kusurlu mal konusunda ne yapacaksınız diye yanıt bile vermiyor.
allahım bu ülkede bu tarz satıcılar oldukça hiçbir şey değişmez.ondan sonra neden insanlar bu ülkeden alım yapmıyor ebay hastalığı nedir gibi türlü yorumlar dinlemek bize kalıyor.
on paralık bir sokak lambasının bile arkasında duramayan bir ticaret anlayışı.yazık...

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
Ynt: iki alışveriş iki sonuç
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2012, 08:11:50 »
Aynen katiliyorum Yasar bey. Artik alimlarimi biriktirip yurt disina gittigimde yapiyorum. Aslinda sirf bu hobi icin degil. Tum hobiler icin gecerli sey bu memlekette hobi sahibi olmak yanlis. Ya gidip kavede tavla oyniyacaksin yada futbol seyredeceksin. Milletin yurt disinda on liraya yaptigi hobiyi burada yirmi liraya mal ediyorlar. Ustelik hicbirseyde yok. Araki bulasin.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2012, 11:54:40 »
Aynen katiliyorum Yasar bey. Artik alimlarimi biriktirip yurt disina gittigimde yapiyorum. Aslinda sirf bu hobi icin degil. Tum hobiler icin gecerli sey bu memlekette hobi sahibi olmak yanlis. Ya gidip kavede tavla oyniyacaksin yada futbol seyredeceksin. Milletin yurt disinda on liraya yaptigi hobiyi burada yirmi liraya mal ediyorlar. Ustelik hicbirseyde yok. Araki bulasin.
çok teşekkürler katkınız için.haklısınız bizim ülkemizde hobi sektörünün pazar derinliği çok az olduğu için yurtdışına göre fiyatlar daha yüksekte oluşuyor bunu bir noktaya kadar anlıyorum ama satılan bir malın arkasında durmamak bunu kabul edemem. benim gibi önümüzdeki yıllarda bu işe belli bir bütçe ayırmış bir kişiyi kaçır ondan sonra neden bu sektör bu kadar az insanla dönüyor diye hayıflan.
ne desek boş.

Çevrimdışı sedat nişancı

• Forum Üyesi
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2012, 13:14:56 »
  Yaşar Bey maalesef ülkemizde hobi dendiği zaman çoğu insanın aklına futbol seyretmek,TV izlemek ,birazda yürüyüş yapmak geliyor. ABD de trenlerle ilgili ebay e girdiğinizde karşınıza 550-600.000 ad. malzeme çıkıyor ,keza avrupa ülkelerindede benzer durumlar söz konusu bizim GG da 500-600 adet.Toplumumuzda hobi sahibi insan sayısı o kadar az ki. Çok insan herhalde anlamını bile bilmiyordur.Birkaç nesil sonra oda gelişir inşallah. Selamlar

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2012, 15:45:55 »
gerçekten çok doğru sölemişsiniz bizim ülkede hobi deyince akla futbol tv yürüyüş yada motor veya araç modifiye etmek geliyo arabaya motora milyarlık sestesisatı veya modifiye malzeme alırlar mahalle mahalle sonses açar geceni bi vakakitlerine kadar gezerler üstlerine parfümmüş ayakkabıymış pantolonmuş alırlar yani kısacası parası olanda para var ve istedikten sonra bu hobi ile uğraşırlar hiç parayok pul yok edebiyatı yammasınlar rahatlıkla harcancak olduktan sonra harcanabiliyor  sen model tren dersin yada tren dersin insana bakarlar çocuk gibi oyuncakmı oynuyon sen büyümedinmi tabirleri daha herkezde düşünceler böle  ah ah hele aydında ben gibi yanlızsan dahada kötü

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Iki Alışveriş Iki Sonuç
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2012, 17:11:51 »
gecen seneye kadar gg de ciddi satışlar oluyordu fakat maliye bu satışlardan vergi alıp satıcılara ceza kesince  satışlar bıcak gibi kesildi teklif usulü satışlarda her satışa koyulan ürün hemen hemen satılıyordu uygun fiyat çok güzel modeller alınıyordu hatta ebay dan bile daha uyguna ürün bulunuyordu fakat ne olduysa maliye el koydu şimdi satıcıda yok alanda yok ben bile 3 parca satışa koydum 3 de satılmadı 2 kere daha satışa cıkardım bu seferde satılmazsa listelemiyecegim satsam bir dert satmasam bir dert

selamlar

serkan
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı gökhan kaya

• gökhan kaya
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2012, 17:18:33 »
serkan bey merhaba gerçekten belirttiğiniz gibi gg nin yıllardır takipcisiyim  ve hem alıcı hem satıcı üyelerindenim önceden g.gde görmediğim model olmazdı çok çeşit olurdu ve 1 tlden başlatırlardı insan ister istemez açık artırmaya dahil olurdu ve her satıcının sattığı herhangibi şey muhakkak satılırdır ve g.g üzerinde reklam ücretleride düşüktü şimdi ne alan var ne satan satmak için alınan listeleme parası cabası satılmıyor dahada reklam parası ödeniyor durduk yere dahada zarar

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Iki Alışveriş Iki Sonuç
« Yanıtla #7 : Nisan 05, 2012, 17:45:36 »
ben artık satacagım ürünleri  forumdan bildiriyorum birde sahibinden .com orda üçret yok direk alıcı satıcı muhattap oluyor ne aldıgınızı kimden aldıgınızı en önemlisi elden alma şansınız oluyor
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı yasar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Nisan 05, 2012, 18:26:52 »
gg için bir çift laf da ben edeyim.bende geçmişte model araba koleksiyonumun bazı parçalarını satmıştım.bir hevesle alınan ve daha sonra tema dışında kalan modelleri 1 tl den satışa çıkarmak ve sonuç ne olursa olsun modelden az da olsa para kazanmak çok güzeldi.ama ne olduysa oldu bir yandan devlet bir yandan gg adeta sistemi yoketmek için ellerinden geleni yaptı ve gg adeta çöktü.tabi bu işte ebay inde sorumluluğu var.asıl var oluş sebebi açık artırma olan ebay ülkemizdeki ortağı olduğunu söylediği gg a nasıl söz geçiremiyor ve açık artırmalı satışların tekrar yapılmasını istemiyor anlamak mümkün değil.