Gönderen Konu: duewag b80 seri(bursaray)  (Okunma sayısı 3360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yarimy

• Forum Üyesi
duewag b80 seri(bursaray)
« : Kasım 19, 2009, 21:59:18 »
Bende bursarayda kullaanılan düawag b80 aracın maketini kasasını kendim yapacağım. ama aracın boji sistemini yapayacağımdan temin etmek istiyorum. Bu aracı 1/87 ölçültlerinde yapmak istiyorum. Bu araca sadece boji sistemini temin etmek mümkünmüdür..

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: duewag b80 seri(bursaray)
« Yanıtla #1 : Kasım 19, 2009, 22:07:32 »
türker kardeşim bunlara benzer bişeymidir istediğin boji lerin ana makinaları.

Çevrimdışı yarimy

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Kasım 21, 2009, 14:05:41 »

Böyle bir boji buna benzer olduğunu tahmin ediyorum. Birer bir aynısını bulabileceğimi sanmıyorum... En yakın benzeri bir aracın bojisini veya tek olarak bulursam almayı düşünüyorum. Bu yapımın 4 aydan fazla süreceğini tahmin ediyorum. Biraz detaycı biriyim. Önce kendi çizdiğim görsel öz ayarı ile karton maketini çizimini bitirmek üzereyim. Bitince paylaşacağım. Eskiz çalışması gibi olacak... Saygılarımla...

Kasasını oluşturmak için önerilebilecek malzemler ve yapıştırıcı malzemleri nerden temin edebilirim...

Çevrimdışı yarimy

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Kasım 21, 2009, 19:36:41 »
Resimdeki boji hangi aracını bojisi olduğunu bilemiyorum. Zaten bojinin bir kısmı orjinaldede bulunan yan kapaklar kapatacak. Resimdeki gibi

Sadece bu araca adapte edebileceğim benxer boji olsun yeterli sanırım. Bu aracı sadece biri sistem yapıp kullanma imkanım olmayacaktır. Evimde el emeği göz nuru bir maketim olacaktır.

Model trenlere emek verenler olarak sizlerden yardım isteğimdir. Sizce hangi ölçekte bir tasarım yapmalıyımdır.

Gövde işçiliği tamiyle el ile yapacağım için önerebilecceğiniz plastik levhalar kaç mm lik kullanmalıyım...

Yapmayı geçirdiğim özellikleri

İç aynınlatma far sistemi çalışacak.

gövde hareket etmesi vb.. bir kaç özellik

Sizinde önerilerinizi bekliyorum...

Saygılarımla...

« Son Düzenleme: Kasım 22, 2009, 00:52:19 Gönderen: yarimy »