Gönderen Konu: Nerede o eski lokolar?  (Okunma sayısı 6617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Nerede o eski lokolar?
« : Şubat 05, 2019, 13:22:50 »
Geçenlerde yabancı kaynaklı bir forumda(marklin users) Märklin firmasının yeni dijital üretim bir BR 44 buharlısının kırka yakın hooper vagon çekmesi bazı arkadaşlar tarafından muhteşem olarak alkışlanınca, aklıma üç dingil bir eski lokonun neler yapabileceğini anlatmak istedim.ve aşağıdaki videoyu çektim...

[youtube=863,480]https://youtu.be/nbIvBMQdAvY[/youtube]

Aslında ifade etmek istediğim, analog ya da dijital değildi...eski lokoların sağlamlığının yenilerde olmadığı...

[youtube=863,480]https://youtu.be/https://youtu.be/h4mp0B1Khsg[/youtube]

Bu da ispatı olsun dedim...analog yani eski loko yeni kızımızı sürüye sürüye çekti... :D

Sevgiyle kalın ve günleriniz trenlerle dolu geçsin... :D

mehmet utkan

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Nerede o eski lokolar?
« Yanıtla #1 : Şubat 05, 2019, 13:38:53 »

Mehmet Bey, iki videodaki görüntüler açıkladığınız gibi eski üretimlerin sağlamlığını vurguluyor.

İkinci videodaki Br 74 analog modelin, diğer yeni nesil dijitali sistem olan modeli  sürükleyerek çekmesi
analogların dijitallere göre daha dirençli olduğunu göstermesi bakımından güzel bir örnek oldu.

Tabi ki analog ve dijitallerin kendilerine göre çeşitli olumlu özellikleri de bulunmaktadır.

Esas olan tren modellerinde sağlamlık ve uzun süreli kullanıma dayanıklı olması ve modellerin izlenme keyfinin alınmasıdır.

Paylaşımlarınıza çok teşekkürler.

Paylaşımlarınızın devamını dileklerimle sevgiler, saygılar.

Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 05, 2019, 14:00:25 »

Mehmet Bey, iki videodaki görüntüler açıkladığınız gibi eski üretimlerin sağlamlığını vurguluyor.

İkinci videodaki Br 74 analog modelin, diğer yeni nesil dijitali sistem olan modeli  sürükleyerek çekmesi
analogların dijitallere göre daha dirençli olduğunu göstermesi bakımından güzel bir örnek oldu.

Tabi ki analog ve dijitallerin kendilerine göre çeşitli olumlu özellikleri de bulunmaktadır.

Esas olan tren modellerinde sağlamlık ve uzun süreli kullanıma dayanıklı olması ve modellerin izlenme keyfinin alınmasıdır.

Paylaşımlarınıza çok teşekkürler.

Paylaşımlarınızın devamını dileklerimle sevgiler, saygılar.

Teoman Kardaşlar

Teoman Bey, her satırınıza tamamen katılıyorum. Eğer tren üreticileri daha makul rakamlarla müşterilerine dönmeyi akıl etseler bu harika hobi bu durumlarda olmazdı kanımca...ama maalesef durum meydanda. uçuk rakamlar ve dayanıksız bir sürü mal.... :-\
Sevgi ve saygılarımla,

mehmet utkan

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 05, 2019, 18:00:48 »
Dijital lokodaki dekoder gücün bir kısmını kullandığı için çekiş kaybı olduğunu okumuştum bir forumda. Ben de analog lokoyla 22 vagonu çekmiştim, banamısın demedi  :)

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 05, 2019, 18:36:01 »
Mehmet Abi,

Geç kaldık bende hiç analog yok, zayıf çekişe devam edeceğiz artık  :)

Model tren üreticileri için düşündüğüm şu, bir modele ürüne yatırım yapıyorsun evet para harcıyorsun, ama bunu kısa vade de geri dönecekmiş gibi değilde uzun vade de parasını al koy cebine,
hem ürünü sürekli sat hemde insanları küstürme ve yeni katılımlar sağla müşteri olarak,
bu durum bence "kendi ayaklarına sıkma" durumu...

Saygılarımla,

Mesut Kurt

Çevrimdışı Alp ÖNEY

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 05, 2019, 19:17:13 »
Mehmet Bey merhaba.

Güzel bir karşılaştırmayı görsel olarak paylaşımınız için teşekkürler. Ben bu detayı bilmiyordum bu sayede öğrendim.

Emeğinize sağlık.

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Nerede o eski lokolar? gözlerimle...
« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2019, 12:27:49 »
Dijital lokodaki dekoder gücün bir kısmını kullandığı için çekiş kaybı olduğunu okumuştum bir forumda. Ben de analog lokoyla 22 vagonu çekmiştim, banamısın demedi  :)

Arda selam,

Ben 310 u gözlerimle gördüm... :o

Sevgiler,

mehmet

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Nerede o eski lokolar? yolu...
« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2019, 12:29:09 »
Mehmet Abi,

Geç kaldık bende hiç analog yok, zayıf çekişe devam edeceğiz artık  :)

Model tren üreticileri için düşündüğüm şu, bir modele ürüne yatırım yapıyorsun evet para harcıyorsun, ama bunu kısa vade de geri dönecekmiş gibi değilde uzun vade de parasını al koy cebine,
hem ürünü sürekli sat hemde insanları küstürme ve yeni katılımlar sağla müşteri olarak,
bu durum bence "kendi ayaklarına sıkma" durumu...

Saygılarımla,

Mesut Kurt

Mesut'çum takma kafana, canın değişiklik isterse yolu biliyorsun... :D

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Nerede o eski lokolar? hiç
« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2019, 12:31:36 »
Mehmet Bey merhaba.

Güzel bir karşılaştırmayı görsel olarak paylaşımınız için teşekkürler. Ben bu detayı bilmiyordum bu sayede öğrendim.

Emeğinize sağlık.

Alp Bey,

Merhabalar....sizden öğrendiklerimin yanında hiç kalır....Sağolun varolun... :)

Sevgiler, saygılar...

mehmet