Gönderen Konu: Proses'te Hangi Markaları Görmek İstersiniz?  (Okunma sayısı 4256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Proses'te Hangi Markaları Görmek İstersiniz?
« : Şubat 01, 2008, 16:28:02 »
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz gibi önümüzdeki hafta 8-13 Şubat arası Nurnberg Hobi ve Oyuncak fuarında olacağım.

Hem şu anda iş yaptığımız hem de henüz yapmadığımız bir çok firma ile görüşmelerim var.

Ancak sizlerin de önerileriniz doğrultusunda bazı yeni firmalarla da görüşebilir şartlarını öğrenebilirim.

Proses'e görmek istediğiniz markaları söylerseniz memnun olurum.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı muratcopur

• murat çopur
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Taksim/?stanbul
  • http://muratcopur.deviantart.com/
    • muratcopur
Ynt: Proses'te Hangi Markaları Görmek İstersiniz?
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2008, 16:44:31 »
Merhabalar Harun bey. Dikkatimi çeken birkaç marka var. Brawa, Lemaco, Weinert ve Gützold. Model-Kit olarak da Auhagen, Busch, Heki ve özelliklede Vollmer'i sizin distribütörlüğünüzde görmek isterim.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2008, 17:30:51 »
Sevgili Harun Bey, Proses'te şahsen benim görmek istediğim markalar arasında Vollmer, Weinert, Viessmann, Roco (sadece loko değil, aksesuarlar bağlamında), Noch yer almakta. Belki buna Kibri ve Faller da ilave edilebilir. Size görüşmelerinizde şimdiden kolaylıklar ve başarılar dilerim. Sevgilerimle... İlyas Şıklar

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2008, 20:05:00 »
Neler gelmeli yeni????

Bence yeni bir marka gelmesindense öncelikle Roco nun oturması (aynı İlyas abinin belirttiği gibi) gerekiyor.Özellikle ray konusundaki açığı çok ciddi biçimde hissediliyor.Peco da aslında çok cazip ama Roco varken pek gerek kalacağını sanmıyorum.Yedek listede bir köşede tutulabilir.Ama yeni marka deniyorsa asıl bana göre hepsinden önde gelmesi gereken kuşkusuz Wiesmann.Çünkü bu da ESU gibi türünün tek örneği ve lideri kabul edilebilecek bir marka kendi branşında.Gützold üretim konsepti itibariyle Liliput a baya benziyor (sadece loko üretiyor bildiğim kadarıyla şu an vagon üretimleride yok) ve bu doğal olarak sıcak bakılabilecek bir durum değil.Ancak ürettikleri lokolar baya ilginç.Genellikle eski Doğu Alman veya Doğu bloku ülkerinin araçlarını modelliyorlar belki bu da Peco gibi kenarda düşünülmesi gereken bir marka olabilir.Wienert ı da incelemekte fayda var.Her ne kadar lokoları ateş pahasıysa da makas feneri,makas topu,emniyet tesisatı tel gerdirmeleri gibi başka hiçbir yerde rastlamadığım aksesuarları var değerlendirilmeli diye düşünüyorum.Aslında hiç aklıma gelmemişti bugüne kadar ancak arkadaşlar belirtmiş.Plastik kitlerde TR de çok tuhaf bir durum var.İki mağaza Faller satıyor ama Kibri ve Wollmer i getiren hiç yok.Wollmer i de düşünmek sanırım mantıklı olacak.

Sevgiler

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı halil

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2008, 20:42:03 »
fantazi olarak :
herpa, wiking, busch, RPS, brekina, schuco,modelpower, masterpiece, spark, rietze, norev

gerçekleşme ihtimali olanlar :

Busch, schuco, brekina, modelpower

özellikle Brekinanın üzerinde durmak gerekir. 1950-1980 arası araba, kamyon ve otobüsler her nesilden tren (ve araba ) sevenlerin dikkatini çektiğini farkettim. "Balta burun" dendiğinde herkezin gözleri parlıyor. Bence ticari açıdan da enteresan olacaktır.

Bunu yanında dioramalar için mutlaka ucuz bir markaya ihtiyaç var. Buda ya "schuco" yada "modelpower" olur. 

Çevrimdışı egraydin

• Erim Gürayd?n
  • Forum Üyesi
  • Yer: ISTANBUL
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2008, 23:32:55 »
Erim bey, şimdi fark etim sizn mesajdan "alıntı" yapacağıma sizin mesajı yanlışlıkla "değiştirmişim". Kusura bakmayın. Son satırlarınızı istemeden silmiş de oldum.

----------------------------------------------------

Erim bey,

Sizinkilerin üzerinden cevaplıyayım.

Katener sistemi : Viessman, Sommerfeldt  >> Viesmann'la zaten randevum var, Sommerfeldt i bilmiyordum, bakacağım.

Yükler : Heico, Duha  >> Heico zaten Hornby grubunda yani hemen getirebiliriz ama talep olur mu bilemiyorum.

Binalar : Kibri, Auhagen, Jouef >> Auhagen i duymamıştım eğer fuarda varlarsa bakacağım. Jouef bina da mı yapıyor?

Lokomotif : Roco, özellikle dizeller (TCDD modellerini kaça beşe yaparlar diye tekrar konuşmak lazım, ben zamanında bir sormuştum), >> Dizellerde hangiler bilgi verirseniz TCDD tipi için konuşabilirim. Buharlıdan daha kolay olabilir.

Vagon : electrotren(bizim yolcu vagonlarına benzerleri var), Roco, Piko >> electrotren zaten getiriyoruz ama yolcu vagonu bu partide yok. Siz hangi modeller olduğunu söylerseniz bir dahaki partiye koydurturuz.

Karayolu araçları: Wiking,Brekina, Albedo, Athearn >>> Araba konusunda çok cahilim, araştıracağım.

Balast : Noch hazır rulolar(bence rakipsiz) Noch hazır ruloları zaten Woodland Scenics ile aynı, haklısınız getirmiştik herkes çok memnun kaldı, bitti. Tekrar gelecek.

Ray,motorsuz plaktorna : Peco >> Peco ile geçen sene anlaşma yaptık ama fiyatlar çok yüksek diye girmedik.

Erim bey ve diğer arkadaşlar,

Gönül hepsini getirmek, hem de fiyatlar uygun olsun istiyor. Sizlere önce ben sorduğum için bu sefer "yaa istiyorsunuz ama ne kadar satılır, biliyor musunuz?" diyemeyeceğim.

Ama sorumun amacı zaten şuydu; şu an için olmasa bile ileriye dönük bu hobi Türkiye'de bir pazar haline gelebilirse, ki şu anda malesef değil, umarım yakında oluşabilir, şimdiden hangi markaları tanımalıyım, hangi markalar bizi tanımalı?

Benim şu an için düşündüğüm, distribütörü oduğumuz markalar dışında, özellikle çok fazla çeşidi olmayan, sadece loko, sadece bina, v.b gibi ürünleri yapan firmalar. Mesela Veissman'la toplantımız var ama binlerce çeşitten hangilerini alacağız? Sadece 3-5 çeşit ile ve çok sınırlı adetler ile iyi fiyatar alabilmemiz bu tip firmalarda kolay olmuyor. Bana da "madem talebi az, ama isteyen de mecbur" deyip çok yüksek fiyatlarla mal satmak çok ters geliyor. Zaten bu sebeple özellikle fiyat farkımızın benim açımdan çok göründüğü markalarda, Avrupa fiyatlarını da sizinle forumda paylaşmaya çalışıyorum ki kendimle çelişmeyeyim.

Görüyorum ki hepimiz en iyileri istiyoruz ve dönüp dolaşıp aynı noktaya tekrar geliyoruz. Malesef henüz pazarımız çok küçük. Eh, bu forum ve kulüp de elinden geleni yapıyor aslında. Bekleyip göreceğiz.

Bakalım, sürpriz markalarla da görüşmelerim olacak. Ne olacak göreceğiz?

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Selamlar,

Harun

Not: Bu arada bir de, bizde görmeyi isteyebileceğiniz markaların dışında (çünkü ben de hepsini görmek istiyorum aslında, kim istemez ki) "gelirse ve fiyatı da Avrupa'dan çok farklı fiyatta olmazsa alırım" diyebileceğiniz ürünlerden de bahsederseniz Proses açısınan çok faydalı olur.
« Son Düzenleme: Şubat 02, 2008, 00:35:51 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2008, 00:37:05 »
Cevabımı yanlışlıkla Erim beyin üstteki mesajını "değiştirmek" suretiyle yapmışım, karışıklık için kusura bakmayın.

Harun

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2008, 02:35:10 »

Lokomotif : Roco, özellikle dizeller (TCDD modellerini kaça beşe yaparlar diye tekrar konuşmak lazım, ben zamanında bir sormuştum), >> Dizellerde hangiler bilgi verirseniz TCDD tipi için konuşabilirim. Buharlıdan daha kolay olabilir.

Not: Bu arada bir de, bizde görmeyi isteyebileceğiniz markaların dışında (çünkü ben de hepsini görmek istiyorum aslında, kim istemez ki) "gelirse ve fiyatı da Avrupa'dan çok farklı fiyatta olmazsa alırım" diyebileceğiniz ürünlerden de bahsederseniz Proses açısınan çok faydalı olur.

Bunları Roco 2008 yeniliklerinde belirtmiştim ama tekrar hatırlatayım.

V60

http://www.roco.co.at/content.php?id=1476&pd=3343&kat_id=NCwKCQkJCQkJCQkJCQkxLAoJCQkJCQkJCQkJCSwKCQkJCQkJCQkJCQlMb2NvbW90aXZlcywKCQkJCQkJCQkJCQksCgkJCQkJCQkJCQkJMQoJCQkJCQkJCQkJCSwwLDAsMQ==&typ_1=&land=&epoche=&spur=1&artikelnummer=&search=&p_search=&page_cp=66&acdc=&archiv=&PHPSESSID=1b131c927b16b864199837a123499b2e

DH6501-6540

http://www.eisenbahnbildarchiv.de/rimfrmp.html?E5=./navi/rimnavih.html&E7=./pages/p0001566.html

Br265

http://www.roco.co.at/content.php?id=1476&pd=3362&kat_id=NCwKCQkJCQkJCQkJCQkxLAoJCQkJCQkJCQkJCSwKCQkJCQkJCQkJCQlMb2NvbW90aXZlcywKCQkJCQkJCQkJCQksCgkJCQkJCQkJCQkJMQoJCQkJCQkJCQkJCSwwLDAsMQ==&typ_1=&land=&epoche=&spur=1&artikelnummer=&search=&p_search=&page_cp=84&acdc=&archiv=&PHPSESSID=10e5cd854407791a317899c561d53630

MAK 44101-44106

http://www.eisenbahnbildarchiv.de/rimfrmp.html?E5=./navi/rimnavih.html&E7=./pages/p0001181.html

Bunlar tabii daha tedavülde değil henüz.Bu yıl içerisinde piyasaya çıkacaklar.Tabii birde halen mevcut,üretimde olanlar var

V100

http://www.roco.co.at/content.php?id=1469&pd=2889&kat_id=MiwKCQkJCQkJCQkJCQkxLAoJCQkJCQkJCQkJCSwKCQkJCQkJCQkJCQlMb2NvbW90aXZlcywKCQkJCQkJCQkJCQksCgkJCQkJCQkJCQkJMQoJCQkJCQkJCQkJCSwwLDAsMQ==&typ_1=&land=&epoche=&spur=1&artikelnummer=&search=&p_search=&page_cp=72&acdc=&archiv=&PHPSESSID=f1a72d312a51d5576fd1639a6befd141

DH 11501-11515

http://www.eisenbahnbildarchiv.de/rimfrmp.html?E5=./navi/rimnavih.html&E7=./pages/p0001177.html

Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı muratcopur

• murat çopur
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Taksim/?stanbul
  • http://muratcopur.deviantart.com/
    • muratcopur
« Yanıtla #8 : Şubat 02, 2008, 03:55:52 »
Haklısınız Harun bey istekler bitmiyor elbet. Mantıklı istemeye çalışacağım. Her ne kadar PIKO Distrübütörü Hobbytime 'sada, Piko'nun İstanbul şubesinin sizde olmasını çok isterdim. Naçizane görüşüm; Piko, ülkemizdeki bu camiada zengin ürün çeşidiyle iyi satış yaptıracak bir markadır.  Öyle çok fazla fanatiğide değilim, ama Piko ürünlerinin çoğunu güvenerek alabilirim. Fiyatlarının uygun olduğuda aşikar. Hatta bazı üst modelleri miba tarafından yılın lokosu bile seçildi. Ray almak için beni Ankara'ya göndermeyin:) Bu arada yazdıklarımda Türkiye'de ki ticari ahlak açısından yanlış bir şey varsa affedin.