Gönderen Konu: hornby select kumandada bachmann loko sorunu  (Okunma sayısı 3043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
hornby select kumandada bachmann loko sorunu
« : Aralık 10, 2009, 12:34:02 »
hornby select kumandada bachmann hazır dcc lokoyu çalıştırırken birden durup gittigi yönün tersine gitmeye başlıyor.
stop dümesine basıncada loko hemen durmuyor.
bu tarz bir problem yaşayan varmı?
sorun kumandadamıdır yoksa lokodamı
yoksa dekodermi ?

cevaplarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: hornby select kumandada bachmann loko sorunu
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2009, 14:19:55 »
Merhaba,
Ben de buna benzer bir durum yaşamıştım. Ses decoder'ı taktıktan sonra loko kendi kendine hareket edip  sonra kontrolden çıkıyordu. Decoder'ı iptal edince sorun kalmadı. Tahminimce decoder'da bir sorun olabilir.

İbrahim Kaygın

Çevrimdışı Murat Demirel

• Murat Demirel
  • Forum Üyesi
Ynt: hornby select kumandada bachmann loko sorunu
« Yanıtla #2 : Aralık 10, 2009, 22:21:41 »
İyi Akşamlar aynı problemi bende yaşadım hornby select kumandada.

Ancak anldığım kadarıyla select kumandann kontrol edebildiği fonksiyonların az olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu sonuça varmamın sebebi ise lokomotifin ışıklarını yaktığımda lokomotif kafasına göre hareket etmeye başlamasıydı. Geri gideceğine ileri gidiyor emergenncy stop tuşuyla bile bazı zamanlar hemen duruş yapmıyordu.

En sonunda hatta koyduğum bir analog lokomotif bachmann decoderi yaktıda bu sorundan kurtuldum.

Sonuca gelince: Hornby R8249 decoderle gayet güzel çalışıyor. Hatta bachmann'ınkinden daha iyi sonuçlar aldım. Markiz ışığıda ekleyebiliyorsunuz harika duruyor.

Ufak bir Not: Aynı hatta Roco DCC lokomotifiniz varsa hattan kaldırın. Roco ve Bachmann DCC lokomotif select kumandada birbirlerini pek sevmiyorlar.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2009, 22:39:05 Gönderen: Murat Demirel »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Hornby Select Kumandada Bachmann Loko Sorunu
« Yanıtla #3 : Aralık 12, 2009, 10:57:25 »
cevaplarınız için çok teşekkürler.
kumandanın ithalatçısı ve hatta lokonunda ithalatçısı prosesden edibilen bilgiye göre hornby select kumanda ile bachamnn lokolar uyumlu değil imiş.
halbuki satılırıken ve hatta ithal edilirken bile uyumlu diye söylenmişdi.
burda şöyle bir durum ortaya çıkıyor.
100 tl lik digital bir loko alıp buna 500 tl lik bir kumanda almak gerekiyor veya buluna bilirse hornby dekoder laınıp dekoderin değiştirilmesi gerekiyor.
tarafımdan hornby select kumandayla ilgili yanlış bilgilendirilen kişilerden özür dilerim.
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2009, 11:04:39 Gönderen: enges »