Gönderen Konu: N lokoya 6 bacaklı dekoder takma  (Okunma sayısı 4231 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
N lokoya 6 bacaklı dekoder takma
« : Aralık 01, 2009, 12:54:24 »
ilyas hocamın digitale geçirmeyi düşündügü V60 ve rail4cheim lokoların elimde olanlarını bende digitale geçirdim.
dekoder olarak uhlenbrock 73410 kullandım. roco multimausda ve hornby selckte sorsuz çalıştı. trix mobile stainda daha denemedim ondada deneyip deneyimlerimi paylaşacagım.
digitale hazır lokomotifler

kullandıgım 6 bacaklı dekoder

hornbyle arasınaki boyut farkı

tcdd de kullanınlan v60 manvra lokosu

v60 ın üst kasasını sökmek ilkez söken için baya zahmetli. bende 2 tırnagını kırdım. ama diğerlerini sökermek için tecrübe oldu

analog dekoderli hali

üzerindeki analog dekoderi söktüp digitali taktım ve loko kullanıma hazır hale geldi

bunlarda rail4cheim in dekoder takım işlemleri.

bu lokonun kapagı rahatlıkla sökülüyor

analog dekoderi söküp digital dekoderimizi takıyoruz

ve lokomuz digital kullanıma hazır

ilerki aşamada içinde soket yeri bulunmayan lokoalrı digitale geçiricem. bunun için siparaiş verdigim 6 bacaklı kablolu dekoderlerin gelmesini bekliyorum.
yer sorunu olmayan lokolar için hornby ile dah önce denem yapmıştım. ama malesef şuanda hornby dekoder yok. ğere gelirse onlada uygulama yapıp paylaşacagım.
soru ve yorumlarınızı esirgemeyin

enver
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2009, 13:41:04 Gönderen: enges »

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: N Lokoya 6 Bacaklı Dekoder Takma
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2009, 13:20:55 »
Enver tam da zamanında açtın konuyu. Öncelikle o minicik şeyleri açabilme cesaretinden ötürü kutlarım. Ben kutudan çıkarıyorum, yok ben bunu beceremem deyip tekrar kutusuna koyuyorum. Ben de Hornby decoder var, ne dersin acaba sığar mı bu lokolara? Fotografları görünce, bana sığmaz gibi geldi ama. Yoksa Uhlenbrock getirtmek da mı akıllıca bir yöntem olur? Ne dersin? Kolaylıklar diliyorum... İlyas Şıklar

Not: Bu arada ürün kodu takdim tehirli olmuş galiba, 73140 değil 73410 olarak görünüyo fotoda...
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2009, 13:31:17 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: N Lokoya 6 Bacaklı Dekoder Takma
« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2009, 13:43:14 »
ilyas abi v60 a sıgması imkansız.
fotolardaki yeri görüyorsunuz. çıkan dekoderin boyunda bişey olması lazım.
rail4chimde de durum pek farklı değil. yeri 6 bacaklı küçük dekoderlere göre ayarlamışlar.
bunlardan veya benzer boyutda farklı markalardan getirmekde fayda var.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2009, 14:02:28 Gönderen: enges »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
brawa br 132 ye digital dekoder takılması
« Yanıtla #3 : Aralık 15, 2009, 15:40:24 »
koleksiyonumda olan brawa 61000 model numaralı br 132 diesel lokomotife digital dekdoer takmaya karar verdim.
lokoyu ilk açtıgımda dekoder takacak yer bulamamışdım. bende komple sökdüm.
ana kartı motorun altına yerleştirmişler ve legimle dekoder takmak için ufak bir yer ayırmışlar.
gayet kullanışlı olmuş.
uhelnbrockun 6 bacaklı kablolu dekoderini kullandım. sorunsuz bir şekilde halloldu.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
trix br 52 buharlı ve kato mitsubishi renfe dekoder takılması
« Yanıtla #4 : Aralık 15, 2009, 15:46:27 »
koleksiyonumdan digitale hazır trix br 52 ve kato mistubishi renfe lokolara 6 bacaklı soket dekoderlerden takdım.
elimde soket dekoder kalmadı. bir adet kablolu dekoderimlede bachmann tramwayımı digitale geçirip paylaşacagım.