Gönderen Konu: Altyapı yapım aşamaları...  (Okunma sayısı 17905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: Altyapı yapım aşamaları...
« Yanıtla #20 : Eylül 01, 2007, 00:20:16 »
Teşekkürler Enver... İlyas

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Eylül 01, 2007, 01:21:47 »
Metin Bey selamlar, mobilyacı bir tanıdığım aracılığı ile bu sorunu çözmeye çalışacağım. Bakalım ne tür bir çözüm geliştireceğiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. İlginiz ve önerileriniz için teşekkürler... İlyas

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #22 : Ekim 02, 2007, 21:29:47 »
İlyas bey hayırlı olsun kolay gelsin.Eleştirmek bana hak değil çünki henüz eleştirecek bilgiye bende sahip değilim.
Nedim beye ve size strafor konusunda uyarıda bulunan arkadaşlarımıza katılıyorum.Strafor seçiminiz yanlış gibi görünüyor.Bende bir diaroma yapıyorum.Şunu öğrendimki bu diaroma bizimle uzun süre birlikte olacağından onun dayanıklı olması gerekir.Kontraplak denen malzeme tek başına yeter fakat kestirme işinden sonra ahşap koruyucu ve vernikle boyanmalıki haşerelere karşı dayanıklı olsun.Tahtakurusu denen parazit en çok kontrayı severmiş.
Umarım yanlış anlamadınız amacım sadece benim gibi bu işlere yeni başlayan( kusura bakmayın eskide olabilir ama ) herkese öğrendiklerimi anlatmak.Belki birimizin atladığı yada yanlış yaptığı bir durum olurda birbirimizi uyarırız diye.
Selamlar.
Kendi halinde,model tren sevdalısı

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Ekim 05, 2007, 18:19:48 »
Eray Bey merhabalar... Yanlış anlamak ne demek, aksine uyarılarınız için teşekkürler ediyorum. Burada bulunmaktan amacımız deneyimlerimizi paylaşmak değil mi? Nedim Bey'e de belirttiğim gibi, başlangıçta bir hevesle strafor kullanarak kurguya başladım ama hata yaptığımı ben de fark ettim. Gerçi o an bulunduğum aşamada biraz geç kalmıştım ama olsun; straforun zemin için uygun malzeme olmadığını öğrenmiş olduk. Yaptığım düzenlemeye gelince, kurgunun altına koyduğum ayakları söktüm ve straforun altına 8mm'lik kontraplak döşedim. Bu ek yerlerinde aralıkların kalmasına neden oldu ama bunları da bir şekilde dolduracağım. Benim kurgum yazın oturduğumuz bağ evinde, okullar açılınca apartman yaşamına geri dönüyoruz. Bu nedenle kurguya ancak yazın devam edebileceğim. Şimdilik masaroma ile idare ediyorum... Bir dahaki kurguda sizin izlediğiniz yöntemi takip edeceğim, zaten paylaşımlarınızı izlemiştim, gerekli notları aldım. Sevgi ve saygılarımla... İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2007, 18:26:41 Gönderen: isiklar »